Będzie to historia pewnego aktora z samobójczymi skłonnościami, który ma już za sobą czasy świetności i zamieszkuje na farmie niedaleko Nowego Jorku. Twarzyszy mu 40-letnia kobieta o lesbijskich skłonnościach i zamiłowaniu do perwersyjnych gadżetów.

Reklama

"The Humbling" będzie kolejnym wspólnym przedsięwzięciem Pacino i Levinsona, który w 1979 r. napisał scenariusz filmu "...i sprawiedliwość dla wszystkich', a wiele lat później wyprodukował "Donniego Brasco". Ostatnio Levinson wyreżyserował Pacino w telewizyjnej produkcji "You Don’t Know Jack". Film jest już gotowy - ma pojawić się na antenie HBO na początku przyszłego roku.

Film według "The Humbling" nie będzie pierwszą ekranową adaptacją prozy Philipa Rotha. Do kina trafiły też inne utwory urodzonego w 1933 r. amerykańskiego pisarza - "Elegia", "Kompleks Portnoya", "Goodbye, Columbus" oraz "Piętno'. Co ciekawe, choć Roth chętnej zgadza się na ekranizacje swoich książek, twierdzi, że świat filmu jest mu daleki. Spośród filmowych wcieleń swojej prozy ceni tylko "Goodbye, Columbus" z 1969 roku, powstały na podstawie jego debiutu powieściowego. W obrazie wyreżyserowanym przez Larry’ego Peerce’a wystąpiła Ali McGrow, którą pisarz zapamiętał jako świetną aktorkę.