Inne
Reklama

Ekranizacja drugiego tomu cyklu powieści Stephenie Meyer bije kasowe rekordy. Po zaledwie trzech dniach w kinach film zgromadził na koncie aż 141 milionów dolarów.

To trzeci najlepszy wynik w historii kina - pod tym względem obraz ustępuje jedynie produkcjom "Spider-Man 3" i "Mroczny rycerz".

W rolach głównych możemy podziwiać Kristen Stewart, Roberta Pattinsona i Taylora Lautnera.


Oczko niżej uplasował się kolejny debiutant tego tygodnia, dramat "The Blind Side". Film powstał na kanwie powieści "The Blind Side: Evolution of the Game" Michaela Lewisa. Książka przedstawia historię Michaela Ohera, bezdomnego nastolatka przygarniętego przez majętną i konserwatywną rodzinę. Chłopak okazuje się być utalentowanym sportowcem i otrzymuje propozycję dołączenia do narodowej reprezentacji futbolu amerykańskiego. W obrazie Johna Lee Hancocka wystąpili m.in. Quinton Aaron, Tim McGraw, Sandra Bullock i Kathy Bates. Weekend przyniósł projektowi zysk w wysokości 34,5 miliona dolarów.

Trzecią i ostatnią nowością notowania jest animacja "Planeta 51". Film opowiada o perypetiach astronauty Charlesa Bakera, który ląduje na Planecie 51 myśląc, że jest pierwszą żywą istotą, która postawiła na niej stopę. Wkrótce jednak na drodze bohatera stają zielone ludziki żyjące w ciągłym strachu przed atakiem z kosmosu. Głosów postaciom użyczyli m.in. Dwayne Johnson, Jessica Biel, Justin Long i Gary Oldman. Obraz uplasował się na czwartej pozycji box office z sumą 12 milionów dolarów na koncie.