Festiwal otworzy wyjątkowy musical "Bikiniarze" Walerija Todorowskiego. To film, który doda każdemu widzowi skrzydeł po obejrzeniu. Film pełen kolorów, ze świetnymi szlagierami.

Reklama

Po raz pierwszy w historii "Sputnika" jego partnerem został festiwal "Kinotawr" w Soczi. Podczas "Sputnika" odbędzie się pokaz 20 filmów na 20-lecie Otwartego Rosyjskiego Festiwalu Filmowego "Kinotawr", czyli pokaz najlepszych, nagrodzonych na "Kinotawrze" produkcji.

W Warszawie pokazy zaplanowano w kinach "Kinoteka" i "Kultura", ale festiwal odwiedzi też 27 miast w całej Polsce. W "Sputnikowym" programie znalazło się ponad 150 filmów. Wśród nich 13 filmów konkursowych, sekcja filmów krótkometrażowych, retrospektywy Wasilija Szukszyna, Andrieja Tarkowskiego, Karena Szachnazarowa, pokazy kronik z Moskwy i Warszawy, wyjątkowe arcydzieła poświęcone II wojnie światowej.

W tym roku "Sputnik" odwiedzi 90 gości. Podczas 10 dni festiwalowych widzowie spotkają m.in. Andrieja Tarkowskiego, wybitną aktorkę Lidię Fiedosjejewą-Szukszynę, reżysera Karena Szachnazarowa, boksera wagi ciężkiej i odtwórcę głównej roli w filmie "Kamienny łeb" - Nikołaja Wałujewa.

Będą też imprezy towarzyszące - wyjątkowy, etniczny koncert szamana Gendosa z Tuwy (Syberia), który oczaruje publiczność gardłowym głosem 14 listopada w kinie Kinoteka.

Więcej informacji na stronie imprezy - www.sputnikfestiwal.pl