Pierwszy Potter ("Harry Potter i Kamień filozoficzny" z 2001 roku) stał się drugim najbardziej dochodowym filmem w historii kina – tylko na sprzedaży biletów zarobił 970 mln dolarów. Ekranizacje wszystkich części sagi przyniosły 5,4 miliarda dolarów, co uczyniło "Harry’ego Pottera" najbardziej dochodową serią w historii kina. 

W Polsce dotychczasowe ekranizacje stały się najpopularniejszą serią filmowa gromadząc prawie 7,6 miliona widzów w kinach. W domowych kolekcjach znalazło się ponad 300 000 płyty DVD i Blu-ray z filmami inspirowanymi twórczością J.K. Rowling.

3-płytowe edycje filmów "Harry Potter i Zakon Feniksa" oraz "Harry Potter i książę półkrwi" to gratka dla fanów młodego czarodzieja – wydane w ozdobnych opakowaniach i z dodatkową płytą zawierającą niepublikowane dotąd materiały specjalne (m.in. 28 krótkich filmów ukazujących ludzi, miejsca, stwory i proces tworzenia magii oraz opowieść o pracy J.K. Rowling nad ostatnim tomem przygód Harry’ego), a także kolejnymi odcinkami 8-częściowej serii dokumentalnej "Tworzenie świata Harry’ego Pottera". Pełna magia!