• ~Jaś fasola]]]
    (2015-04-02 22:42)
    A gdzie jest IDA ? Czy nawet nie łapała się na węża ?
  • ~Bieu
    (2015-04-29 19:37)
    film Zabussiego jest dobry, interesujacy temat. Ale jury woli poprawnosc polityczna.
  • ~kubi
    (2015-04-02 08:59)
    Trzeba obejrzeć to "Obce ciało", bo skoro tyle anty nagród od lewackich krytyków, to pewnie jest to wartościowy film.
  • ~jankiel
    (2015-04-02 10:57)
    Bez przesady. To nie jest wcale najgorszy film jaki widziałem. Znam takich, którzy uważają, że najnudniejszymi filmami jaki widział dotychczas są produkcje pani Szumowskiej. Jak już ktoś raz dał się namówić przez tzw. fachowców od kina, na obejrzenie jej produkcji, drugi raz już nie pójdzie na to do kina...
  • ~zwykły widz
    (2015-04-02 22:27)
    Na tle przeciętniaków-gniotów, czyli tzw. polskich filmów, Zanussi pokazał świetny, choć momentami brutalny film.
    Byłem, widziałem na własne oczy i nie potrzebuję pośredników by mieć własne zdanie. Polecam.
  • ~Krystyna
    (2015-07-28 21:55)
    Absolutni zgadzam się z poprzednim komentarzem . To wartościowy film, współczesny moralitet
    o walce dobra ze złem. Dlatego tak wściekają się różni lewacy , bo reżyser pokazuje ich małość i amoralność. Oczywiście są słabsze momenty ( scena z męskimi prostytutkami jednak przerysowana) , ale w sumie naprawdę warto obejrzeć i przemyśleć.
  • ~Szalom
    (2015-04-02 14:52)
    A więc tradycji stało się zadość.To co podoba się publicznosci,nie POdoba sie oczywiscie ,,ex-pertom",od POprawnosci nie tylko politycznej.Najgożej ocenia się zawsze wartosci,najwyżej antypolskie gnioty typu Pokłosie czy Ida.
    Najgorsze filmy to

    1.POklosie
    2.Ida.
  • ~zewa
    (2015-04-02 17:39)
    Film dobry, wspaniała muzyka. Decyzja pajaców nie dziwi.
  • ~olga
    (2015-04-02 10:05)
    Wczoraj obejrzałam,miałam też okazję spotkać się z reżyserem i poznać kulisy pracy nad filmem. Gorąco polecam-bardzo dzisiaj potrzebujemy takiego kina. Film wyraźnie oddziela dobro od zła, może dlatego zalała go taka fala krytyki. Warto obejrzeć

    Musiał trafić w dziesiątkę, bo przecież był przyjęty przez mainstream, organizował w Świnoujściu Karuzelę Cooltury, gdzie różne pieszczochy Gazety Wyborczej się mogły wypowiedzieć, ale jednak był zbyt wierny sobie w filmie, jak na standardy poprawności obowiązującej w naszym postkomunistycznym i trochę neokolonialnym kraju. Ale mimo nagonki - film zostanie i to jest wieczna kara, takie piekiełko dla wściekłych węży. Węże będą się wiły na odpowiednich stronach internetu, w książkach, w zestawieniach, ale film - nieocenzurowany, pozbawiony napastliwego bełkotu będzie można spokojnie zobaczyć.

    Zupełnie nie rozumiem czemu jeżdżą po tym filmie jak po łysej kobyle, bardzo dobre role, miejsce akcji jak na polskie filmy z amerykańskim rozmachem, owszem są pokazane skrajne postaci, ale jak najbardziej realistyczne - spotyka się i takich ludzi i takich - kto miał styczność z korporacją wie, tak samo jak ktoś miał styczność z osobami, które chcą iść do zakonu itd. Walka wartości "nowoczesnych" z chrześcijańskimi wcale nie jest taka oczywista, nie ma jednoznacznej odpowiedzi w filmie - to mi się podoba, że jest to taki uniwersalny dramat, każdy może wyciągnąć inne wnioski. A plakat wprowadza w błąd - wcale nie odczułam, że jest to film o "wszystkich obliczach kobiety"..
    odpowiedz
  • ~smutne
    (2015-04-02 10:08)
    Mózg Krzysiowi sekta zeżarła...