• ~slazak
    (2013-08-01 14:01)
    @luk 1407
    ale bzdury
  • ~Andrzej Kołczyński
    (2013-08-01 17:14)
    „Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami.” – Carl von Clausewitz (1780 r. – 1831 r.).

    Polityka była, według florentyńskiego pisarza Nicolo Machiavellego (1469 r. – 1527 r.), nadal jest, techniką rządzenia, strategią osiągania, możliwych do osiągnięcia, celów związanych z wykonywaniem władzy. Jaką politykę, czy w ogóle można mówić o jakiejkolwiek polityce, prowadzili ci, którzy podjęli decyzję o wybuchu powstania? Czy była ona skuteczna?! Jakie były koszty? Jakie, czy w ogóle jakiekolwiek, cele zostały osiągnięte?

    Sun Tzu (Zi) (544 r. p.n.e. – 496 r. p.n.e.) w swoim dziele „Sztuka wojny” przekonuje, że do wojny (bitwy) można przystąpić, gdy jest, oparta na racjonalnych przesłankach, niemal 100 procentowa pewność iż podejmujący taką decyzję będzie zwycięzcą. Gdy takiej pewności nie ma zaleca politykę (kampanię) mającą na celu głównie oszczędzanie własnych sił i środków za każdą cenę.

    Za czasów Czingiz- chana (1162 r./wg źródeł chińskich i mongolskich/ – 1227 r.) w imperium mongolskim historia była tajna. Jej zgłębianie było zakazane. „Nieautoryzowane” interesowanie się nią było odbierane jako sygnał posiadania aspiracji politycznych mogących zagrażać pozycji rodu (klanu) panującego. Było to karane śmiercią. Mongołowie zetknęli się z Chińczykami i rozumieli, że historia powinna uczyć, i uczy tych którzy są w stanie uczyć się, jak postępować by uniknąć błędów, także a może przede wszystkim – politycznych, popełnionych przez poprzedników (tzw. nauka na cudzych błędach). Historia w Polsce nie jest, póki co, tajna. Nie musi być! Polacy nie potrafią uczyć się na błędach przodków. Szczerze mówiąc – nie potrafią także uczyć się na własnych błędach.

    Jest takie czeskie, jakże mądre, powiedzenie: „Po bitwie – każdy wojak generał”. Oczywiście dziś wiemy więcej od tych, którzy podejmowali decyzję o wybuchu powstania. Przede wszystkim znamy jego wynik i skutki. Z tego nie wynika, tak ja to widzę, że należy usprawiedliwiać generałów Komorowskiego, Pełczyńskiego i Okulickiego, Delegata Rządu na Kraj, Jana Stanisława Jankowskiego, oraz członków komisji głównej Rady Jedności Narodowej. Wręcz przeciwnie – należy wyraźnie i głośno powiedzieć, że podjęli oni złą i tragiczną dla Państwa Polskiego i Polaków decyzję. Należy tak uczynić by już nigdy nie miała miejsca „recydywa” takiego postępowania. By nie było tak, że „Polak przed szkodą i po szkodzie – głupi”.

    Pozdrawiam,
    Andrzej Kołczyński
  • ~Hackfleisch z pętaka
    (2013-08-01 12:46)
    A za piwnicę i straconą młodość nasz oborowy profesor tytularny odszkodowanie już odebrał?
  • ~luk1407
    (2013-08-01 13:07)
    ROSJA i CHINY połączą siły, wybuchnie WOJNA ŚWIATOWA, Chiny już obmyślają plan tej wojny i ZNISZCZĄ miasta na zachodzie, będzie to konflikt NUKLEARNY, Unia Europejska (WIELKI BABILON w Apokalipsie św. Jana) upadnie, zostanie zdominowane przez te dwa państwa, na niebie ukaże się Wielki Cud ZNAK KRZYŻA - a każdemu człowiekowi na ziemi zostaną ukazane jego GRZECHY, tak jak są one widziane przez Boga, BENEDYKT XVI będzie musiał ustąpić, na jego miejscu zasiądzie - oszust FAŁSZYWY PROROK, spisek już w tej chwili jest przygotowywany w Watykanie, istnieje grupa bardzo wpływach ludzi, pod przewodnictwem ANTYCHRYSTA, która zamierza wprowadzić NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, dąży do utworzenia rządu światowego, to przez nich był inspirowany KRYZYS FINANSOWY oraz to oni WYWOŁALI konflikty na Bliskim Wschodzie, żeby przejąć kontrole nad tymi państwami, ZNAKIEM BESTII będą CHIPY które będą umożliwiać dostęp do pieniędzy, robienie zakupów a w rzeczywistości będą służyć do kontrolowania nas, mamy się tego wystrzegać (I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawa rękę lub na czoło i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii Ap 13.16-17) szukajcie orędzi OSTRZEŻENIE, które otrzymuje od JEZUSA CHRYSTUSA, wizjonerka z Irlandii, MARIA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
  • ~kaczyński
    (2013-08-01 15:00)
    o Polakach należy mówić albo dobrze albo wcale
  • ~Gen. Jack D. Ripper
    (2013-08-01 15:32)
    No właśnie a prawda była taka, że zorganizowane bandy AK wzięły jako zakładników mieszkańców Warszawy z wiadomym i nietrudnym do przewidzenia skutkiem zamiast czekać na wyzwolenie ...

    Fajnie byłoby obchodzić hucznie takie polskie powstanie, które się powiodło...
  • ~blaaaaaa......
    (2013-08-01 15:57)
    ~Gen. Jack D. Ripper2013-08-01 15:32
    Fajnie byłoby obchodzić hucznie takie polskie powstanie, które się powiodło...

    Jaki problem? Nie słyszałeś o Powstaniu Wielkopolskim?...
  • ~blaaaaaa......
    (2013-08-01 15:52)
    ~m2013-08-01 14:15
    następny film za POLAKÓW pieniądze o plówajacy Polaków zrobiony przez ukrytego zyda

    Czym się przejmujesz? Nie za Twoje, bo Polak powinien znać swój język, a o Tobie tego powiedzieć nie można, analfabeto...
  • ~pytam się
    (2013-08-01 15:33)
    Co zrobił Tusk, żeby powstańcy zwyciężyli ???

    NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC!!!
  • ~@luk1407
    (2013-08-01 16:34)
    'NAWIEDZONY' przez Belzebuba FORUMOWY IMBECYL - tnie i wkleja jedne i te same BZDETY!

    ZMIEN PLYTE - TA JUZ PORYSOWANA!