• ~pinokio
    (2013-02-08 10:28)
    typowy rusofobiczny film,niemcy w czasach wojny zamordowali ponad 90 % polakow ,i o .tym cisza
  • ~mykon
    (2013-02-08 05:25)
    To dziwne ,że to pierwszy film o Polakach na Syberii.
    Wstyd.
  • ~P
    (2013-02-07 19:32)
    i dlatego Warszawa odnawia im pomniki? wstyd
  • ~Jan Michalewski
    (2013-02-07 23:04)
    Wieczna chwała Autorowi ksiązki- Zbigniewowi Domino na podstawie której zrobiono ten film. Ta ksiązka wydana w Polsce przyśpieszła a może nawet wymuśiła zrobienie i tak spóżnionego filmu.
  • ~Riki
    (2013-02-07 12:14)
    Brat mojej babci zginal na syberii z wycienczenia i chorob , takich jak on bylo wielu , zawsze w modlitwie pamietam o Sybirakach.
  • ~lwowianka
    (2013-02-07 17:50)
    Jak dobrze, ze nareszcie zrobiono film na ten temat. Dlugo sie na to czekalo.
  • ~abc
    (2013-02-09 19:06)
    tylko malo realistyczne ze wszyscy wygladaja tak zdrowo i dobrze ubrani, ubrani w swiezo wypranych ciuchach. to bardzo nieprawdziwe - glupota rezysera czy lenistwo?
  • ~chlinaolkusz
    (2013-02-23 22:14)
    Film mi się podoba
  • ~Julka
    (2013-02-24 14:47)
    cieszę się bardzo ,że zrobiono film na temat zsyłki polaków -brakowało Go SYBIRAKOM I ICH RODZINOM . Byłam na nim z moją 90 letnią mamą ,która przeżyła tam na nieludzkiej ziemi .
    Pytałam JĄ czy film oddaje tragizm pobytu na Syberii.Mówi ,że nie do końca .Tam środkiem represji był głód ,mróz... .. W tym filmie aktorzy są dorodni,i mają " super ubrania". Wydałam wspomnienia mojej mamy w formie książki.
  • ~ufo
    (2013-04-15 18:23)
    Pinokio życzę Ci abyś z rodziną trafił na Syberię, ubawisz się setnie. Nie myśl, że
    wojen już nie będzie. A swoją drogą chyba filmu nie oglądałeś, bo pokazano co najmniej 4 Rosjan bardzo sympatycznie nastawionych do Polaków oraz im pomagających !!!