• ~graven
    (2012-11-17 19:54)
    Film powinien stać się dla nas pewnego rodzaju moralitetem byśmy nie zagubili w sobie swojego człowieczeństwa.
  • ~jak
    (2012-11-14 01:00)
    Świetny film. Trzymający w napięciu.Tym co są na nie, polecam po prostu obejrzeć.
  • ~galinski
    (2012-11-15 00:11)
    Panie Macieju, myślę że czytając komentarze prawdziwych Polaków ja nie chcę być prawdziwym Polakiem. Chcę wzruszać się nad losem zabitych, chcę szanować wszystkich ludzi. Tylko wstydzę się za tych, którym tak ciężko pogodzić się z faktem, że tak się stało i zamiatanie spraw, których ukryć się nie ma juz sensu. Agresja jest domeną tchorzy. o ystkim
  • ~luqe
    (2012-11-14 22:28)
    "Natomiast w rzeczywistości, człowiek, który robił ów zagajnik z macew, który zainspirował scenarzystę i reżysera, wygrał u siebie w gminie wybory samorządowe, został wybrany w demokratycznych wyborach przez ciemnych i ponurych antysemitów, na dodatek jest wiceprzewodniczącym sejmiku m. in z woli tych, którzy mieli rzekomo go krucyfikować…" - pytanie kim był ten człowiek i gdzie były te wybory, poproszę źródło bo nie mogę go odnaleźć
  • ~karol
    (2012-11-14 19:01)
    Tomek, to podaj nazwisko czas i miejsce do tych faktów o osobie publicznej ,która jest wiceprzewodniczącym sejmiku... Wtedy będą to fakty.
  • ~Wykładowca
    (2012-11-12 20:58)
    DoActaviana . Najpierw podaj definic anysemityzmu. Czy kazda nawet najmniejsza, prawdziwa krytyczna opinia niekorzystna dla Żydów to antsemityzm. ( czy nie było ani jednego złego Żyda) Pozwolenie na opluwanie wlaznego narodu to antysemityzm. Czytaj dalej GW to nieodwracalnie zmgluje i zatruje twój umysł
  • ~Ada
    (2012-11-14 15:31)
    Mi się film podobał. Trochę sztampowy i przewidywalny. Trochę przesadzony. Ale na tle ostatnich "arcydziełach" kinematografii polskiej, Pasikowski wychodzi na plus.
  • ~"fanka" Grossa
    (2012-11-14 13:00)
    Czekam na ekranizację "Zlotych żniw".
  • ~tomek
    (2012-11-14 10:39)
    reHalinka---dlatego jestem na nieKtoś się po fatygował dowiedzieć coś więcej na temat tego filmu,

    "Parę dni temu na ekrany kin wszedł kolejny bzdet z serii masowego samoponiżania (TUTAJ o wcześniejszym paszkwilu). Reklama na każdym miejscu podkreśla, że film Pasikowskiego oparty jest na faktach. Przyjrzyjmy się zatem tym faktom. Rzeczywiście, w pewnej miejscowości, był sobie facet, który zbierał stare zniszczone macewy pożydowskie i robił z nich coś na wzór zagajnika pamięci; tam je ustawiał. I to jest fakt. Na tym opiera się fabuła filmu. Tylko, że w dziele Pasikowskiego ten facet zostaje ukrzyżowany przez sąsiadów, którzy zostali przedstawieni, jakby ich wyjęto prosto z klasycznych filmów o Frankensteinie – przekaz jest jasny: polska współczesna wieś to tłum ciemnych chłopów z pochodniami, którzy wyciągają młodego Sthura za łeb i krzyżują go na drzwiach stodoły.

    Natomiast w rzeczywistości, człowiek, który robił ów zagajnik z macew, który zainspirował scenarzystę i reżysera, wygrał u siebie w gminie wybory samorządowe, został wybrany w demokratycznych wyborach przez ciemnych i ponurych antysemitów, na dodatek jest wiceprzewodniczącym sejmiku m. in z woli tych, którzy mieli rzekomo go krucyfikować… (tak na marginesie – wyobrażacie sobie współczesną miejscowość w Polsce gdzie dochodzi do takiego mordu? w takiej scenerii? i z takich pobudek?).

    To bardzo symboliczne, co widzom polskim prezentują tzw. nasze elity kulturalne." ZROZUMIAŁAŚ
  • ~Pianista
    (2012-11-13 18:47)
    Pokłosie to nie jest antypolski czy pro-żydowski film, to film o ludziach i ich słabościach. Każdego człowieka i każdy czyn powinno się oceniać osobno, nikt nie lubi jak się go etykietkuje, nie lubicie jak się mówi że Polacy to złodzieje to sami nie generalizujcie i nie wrzucajcie wszystkich żydów do jednego worka.