• ~mara
    (2012-01-04 12:31)
    Przecież to oczywiste że swoi zawsze są razem..
  • ~marco- Czasami męczą mnie filmy o Holocauscie.
    (2012-01-06 03:36)
    Np. trochę nużący ,,Pianista" zdecydowanie książce było więcej dynamiki. Oscara raczej i tak nie będzie wszak jest film o Margaret Thatcher z Meryl Streep w roli głównej, jest też genialny ,,Szpieg".
  • ~gojekk
    (2012-01-05 20:17)
    Stereotypy o Polakach podgrzewać należy kiedy tylko się da. Polak – złodziej, w świat musi pójść raz jeszcze. Niby pokazano że ratował ale ... jednak też być musiało, że taki pszenno-buraczany jak Polak. Holland by umarła w bólach, jeśli w swoim filmie pokazałaby, że Polakami byli też prawi, dobrzy, mądrzy i wybitni ludzie. Jej prywatna teza jest jaka jest i każdy ją zna więc Polak tylko cham, prostak i złodziej i już.
  • ~zwykły człowiek
    (2012-01-05 21:07)
    Jest tak! Holland , zrobi wszystko, żeby dowalić Polsce. Ktoś wcześniej szydził,że ksenofobowie,że nienawistni,a w końcu przecież nie muszą oglądać... ,to prawda .Ale!!! Tak jakoś się składa ,że w polskiej tvp ,za nasze pieniądze ,całkowicie bez naszej zgody reklamuje się jej film i to od razu jako wybitne dzieło,wywiady itp.,a wiec już nie tak do końca z tym wyborem.Co zaś dotyczy oscara ,to oczywiste ,że będzie nominowane,ba może nawet dostanie,wszak to jest nieomal rodzinna zamknięta impreza, o bardzo wątpliwym poziomie,ale to już inna bajka.Dzieło tandemu H&A "Janosik...",nader dobitnie pokazuje wielkość i poziom warsztatu pani H. To tyle i czekam ,co na to obrońcy geniuszu ?
  • ~graper
    (2012-01-05 20:53)
    dlaczego moderator puszcza posty lizusów. powinno si ę tego zakazać. Lizusostwo jest nie twórcze, jest mamiące. jest po prostu świństwem. Holland i jej film mimo lobby antypolskiemu i tak nie dostanie OSCARA. Po prostu zbyt typowy i schematyczny. Człowiek (Polak)oczywiście złodziej oddaje zrabowane rzeczy narażając własne dzieci i rodzinę.
    Może ktoś nakręci film o spaleniu żywcem trzech wielodzietnych polskich rodzin z jednej wsi za ratowanie rodzin żydowskich. O takich nie warto. To są nieciekawe postaci. Poza tym trzeba by i tak zrobić z nich drani. Na zachodzie Europy Niemcy w czasie wojny karali grzywną, rzadko obozem koncentracyjnym a śmiercią tylko w jednym przypadku. Mimo to tam żydów nie ratowano. Tutaj w tym kraju na 20 000 osób ratujących ŻYDÓW PONAD 6 TYSIĘCY TO POLACY. WIELU SIĘ NIE ZGŁASZA. Matka mojej teściowej uratował matkę z córką. Załatwiono lewe dokumenty córce, nauczono ją Wierzę w Boga i Ojcze Nasz. Obie przeżyły wojnę. Teściowa z czwórką dzieci też. Nie zgłoszono tego do Yad Vashem, bo po prostu nie o uznanie jej chodzi i medale. Zrobiła tak bo nie potrafiła inaczej.
  • ~;-)
    (2012-01-05 23:23)
    PO takim przyjęciu, czytaj wyżerce pewnie pierwsza para przez tydzień nie będzie wychodzić z kibla
  • ~Lejba
    (2012-01-06 01:02)
    POlonofoby ciągle żądzą Polską.
  • ~Tow. Gomulka
    (2012-01-06 01:51)
    Wielu z nich zaPOmnialo JARMOLKE ( tzw J,e-b, k-e )
  • ~pisowski pisowiec
    (2012-01-06 09:18)
    Koszerny Kaszalot na koszernej premierze. Cymes dziennikarskiego lizusostwa.
  • ~Morgan
    (2012-01-05 18:46)
    Przecież większość komentarzy zionie nienawiścią. Moderator nie powinien ich dopuszczać, Jeżeli "prawdziwi" Polacy nie chcą oglądać tego filmu, to niech nie oglądają!! Skąd tyle nienawiści i wrogości wobec drugiego? Z drugiej strony trzeba być naprawdę bydlakiem, żeby nie mieć współczucia do tych nieszczęsnych ludzi, którzy przeszli taką gehennę. A Agnieszka Holland to wybitna reżyserka, uwielbiam jej filmy. Podejrzewam, że te posty są autorstwa kilku oszołomów, którzy chcą wywołać wrażenie, że takie opinie są podzielane przez większość ludzi w Polsce .