Aktorka, która niedawno odebrała Oscara za drugoplanową kreację w musicalu "Nędznicy", spotka się na planie z Matthew McConaugheyem. Na razie nie wiadomo kogo zagra. Autorem pierwowzoru scenariusza "Interstellar" jest brat reżysera, Jonathan Nolan. Tekst powstał już kilka lat temu. Przez jakiś czas wyglądało na to, że szybko przemieni się w film w reżyserii Stevena Spielberga. Ostatecznie jednak z planów tych nic nie wyszło, a materiał trafił w ręce Christophera Nolana. Reżyser postanowił stworzyć własną wersję fabuły.

Bohaterami "Interstellar" będą badacze podróżujący w czasie i przestrzeni. Inspiracją dla Jonathana Nolana były koncepcje fizyka i astrofizyka Kipa S. Thorne'a. Jak zapewniają twórcy, film przedstawi "heroiczną międzygwiezdną podróż do najdalszych zakątków naszego naukowego pojmowania". Premiera zaplanowana jest na listopad przyszłego roku.

Dzięki roli w "Interstellar" Anne Hathaway jest kolejną aktorką, która będzie się mogła poszczycić więcej niż jedną kreacją u Nolana. W tym znamienitym gronie są już m.in. Christian Bale, Marion Cotillard, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt i Michael Caine.