"Drive" to najnowszy film kultowego już reżysera, Nicolasa Windinga Refna, który w tym roku zdobył główną nagrodę w Cannes. "Drive" przyniósł mu Złotą Palmę w kategorii Najlepszy Reżyser.

Są mężczyźni, którzy wolność mają wpisaną w geny. To oni jednym spojrzeniem potrafią złamać kobiece serce i sprawiają, że nie można o nich zapomnieć... Przyciągają jak magnes tajemniczym uśmiechem i obietnicą niebezpiecznej przygody. Takim mężczyzną jest Driver, chłopak, który za dnia pracuje jako kaskader, a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów.

Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło. Ich "love story" pisane będzie czystą adrenaliną...

W rolach głównych zagrali: Ryan Gossling, Carey Mulligan, Brayan Cranston, Ron Perlman i Christina Hendricks.

"Drive" powstał na kanwie opowiadania Jamesa Sallisa, pod tym samym tytułem. Ta książka zainteresowała producentów Marca E. Platta i Adama Siegela z Marc Platt Productions, którzy postanowili zaadaptować ją na potrzeby filmu.

"Drive" w polskich kinach już od 16 września.