Dziennik.plZapowiedzi

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 21°C

Taki będzie nowy film Polańskiego

2010-07-13 | Ostatnia aktualizacja: 21:40 | Komentarze: 11 | skomentuj
Polański będzie kręcił nowy film

Polański będzie kręcił nowy film / Polska Agencja Prasowa

Roman Polański, uwolniony z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki Yasminy Rezy "Bóg mordu" - pisze we wtorek dziennik "Le Monde".

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 3°C max. 22°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Według francuskiej gazety, w ciągu ostatnich miesięcy spędzonych w swej willi w szwajcarskim Gstaad, Polański przygotował scenariusz filmu, opartego na głośnym dramacie Rezy "Le Dieu du carnage" ("Bóg mordu" - w istniejącym już polskim przekładzie Barbary Grzegorzewskiej).

Dziennik podaje, że Reza i Polański zaczęli rozmawiać o adaptacji tej sztuki jeszcze kilka dni przed aresztowaniem reżysera we wrześniu ubiegłego roku. Potem - dodaje "Le Monde" - francuska pisarka gościła wiele razy w Gstaad, by pracować z nim nad scenariuszem. Zdjęcia mają się rozpocząć w styczniu przyszłego roku z udziałem amerykańskich aktorów.

Reza nie zdradziła "Le Monde" szczegółów tego projektu, mówiąc, że "to Roman (Polański) powinien go ujawnić".

PAP Źródło: PAP
12następna »
Tagi: Polański
Wypowiedzi: 11
  • ~raf2010-07-21 10:18

    Powinno być "BÓG GWAŁTU"

  • ~juras2010-07-15 09:19

    Coz,Polski bazar glupoty,wypowiedzi takie jak nasz narod-podzielone.

  • ~baluciarz2010-07-14 10:47

    TYLKO NIE REZA TO NĘDZNA I PRZEGADANA SZTUKA< BĘDZIE Z TEGO TEATR TELEWIZJI

  • ~jan2010-07-14 10:34

    i czym tu sie glupi ludzie chwala ze nie ogladaja filmow polanskiego potwierdzaja tylko swoja glupote.

  • ~mn2010-07-14 08:03

    na głupotę i łajdactwo Polaczków komputer nic nie pomoże

  • ~q_ba872010-07-13 23:11

    Przykre jest to, że niektórzy nie potrafią odróżnić twórczości dnego artysty od jego życia prywatnego. Zgadzam się, że za swój czyn Romek powinien być ukarany, ale jego życie i probkemy osobiste mnie nie interesują. Wiele z jego filmów zostało uznane za genialne, do dziś uważam, że Chinatown, Dziecko Rosemary czy Lokator to kino wartościowe, na poziomie, dające do myslenia. Na pewno jego dzieła, nawet te gorsze jak Oliver Twist czy Piraci, nie zasługują na miano wypocin.

  • ~Bronisław K.2010-07-13 19:33

    do ~abraham:
    A co może na świecie jest rowność? Wiadomo, że za kasę można dotać wszystko - włączając w to wolność. I nie zależy to od przynależności rasowej.
    Jeśli chodzi o filmy Polańskiego, to ja ich nie oglądam i nie zamierzam tego zmienić. Dla mnie facet jest po prostu drętwy i szkoda mi 2 godzin mojego życia na to aby oglądać jego wypociny.

  • ~abraham2010-07-13 18:07

    i w polsce nie ma antysemityzmu ? patrz wyżej.

  • ~ZbK442010-07-13 17:36

    ciekaw jestem ile ten Icek zapłacił tym Ickom??? ucz się synku ucz pieniądz to potęgi klucz ...jak mówił stary Mojsze. - szalom

  • ~wańka2010-07-13 16:58

    Przecież dla tego pedofila Szwajcarija zmieniła prawo. Dlaczego bo narodowości żydowskiej i bogaty

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Najnowsze wideo

    Najczęściej komentowane

    «