Krzyżacy znów na ekranach polskich kin. "Habit i zbroja" - zobacz ZWIASTUN

| Aktualizacja:

O Krzyżakach opowiada film "Habit i zbroja" – fabularyzowany dokument w reżyserii Pawła Pitery, który trafi do kin 1 września. Scheda zakonu krzyżackiego wciąż rozpala wyobraźnię historyków. Dlaczego perfekcyjnie zorganizowany i bardzo bogaty zakon, upadł? Zobacz zwiastun filmu.

wróć do artykułu
  • ~kkkk
    (2017-08-20 23:02)
    przez caly dzien w tvp krzyzowcy i jeszcze w kinie dla relaksu krzyzacy --litosci
  • ~Sebastian
    (2017-08-20 10:41)
    Już papież Benedykt XVI w 2010 przyjechał do Malborka i odprawił mszę w krypcie wielkich mistrzów aby pokazać kto jest ważniejszy dla kościoła od Polaków.
  • ~Krytyk filmowy napisał
    (2017-08-20 08:06)
    Lubię filmy z gatunku seks and przemocz. W tym filmie jest dużo przemocy , a za mało seksu, dlatego pewnie sukcesu nie będzie.
  • ~Lech
    (2017-08-20 03:56)
    A ja sie pytam kiedy prawdziwi polscy patrioci rozpoczna dyskusje na temat pojawienia sie w polsce zakonu marii panny. Bo sa slady i poszlaki ze zostal sprowadzony na wyprawe krzyzowa przeciw polsce-niezachowal sie zaden oryginalny dokument na temat powodu i praw ich przyjaudu i zasad, co historycy polscy robia by to wyjasnic? Chyba ze niemoga.
  • ~Viola da Gamba
    (2017-08-20 02:44)
    Nie pójdę na ta projekcję z prostej przyczyny . Film ten nic nie mówi o tragedii smoleńskiej i nic nie wspomina o żołnierzach wyklętych bez których wiktoria grunwaldzka nie byłaby możliwa.Również nie wspomniano o największym z Polaków ,który pierwszy przewidział wynik konfliktu i dzięki ,któremu nastąpiło to zwycięstwo .O pamięć o nim walczy jego brat bliżniak na co miesięcznicach.
  • ~Polak Lepszego Sortu
    (2017-08-19 21:20)
    "Zakon Krzyżacki" nie upadł i funkcjonuje do dziś...
  • ~kisiek
    (2017-08-19 15:40)
    mam pytanie, kto finansuje tą produkcję?? Bo w zwiastunie jest sporo obrazów o tym jak Krzyżowcy podcinają gardła poganom...wyczuwam dziwną analogię, mającą usprawiedliwić poczynania Isla...mi..s..t..ów nadzieję , że się mylę
  • ~kisiek
    (2017-08-19 15:38)
    mam pytanie, kto finansuje tą produkcję?? Bo w zwiastunie jest sporo obrazów o tym jak Krzyżowcy podcinają gardła poganom...wyczuwam dziwną analogię, mającą usprawiedliwić poczynania **************** nadzieję , że się mylę
  • ~Leon
    (2017-08-19 14:16)
    Trzymam kciuki ! W tym morzu chłamu o niczym to może być coś wartego zobaczenia :)
  • ~Bader
    (2017-08-19 13:41)
    Jedna menda w bloku może zniszczyć życie lokatorom całej kamienicy.
  • ~Kosmopolita
    (2017-08-19 13:12)
    Nowy heroizm, patriotyzm, nacjonalizm, fasz....... rzygac sie chice!
  • ~AM
    (2017-08-19 12:18)
    Ciag dalszy antyniemieckiej kampanii pisuarskiej.
  • ~ɹǝsǝuoʞ uɐɯouıʞ
    (2017-08-19 11:34)
    To jest ta "epopeja narodowa" z Kevinem Costnerem i Melem Gibsonem w rolach głównych o której to w kampanii wyborczej darł m*o*r*d*ę żoliborski gnom i kaczy świr ??
  • ~xsiondz
    (2017-08-19 11:05)
    wszedzie krzyze
  • ~Jimmy Bounce
    (2017-08-19 10:53)
    Może być ciekawe do obejrzenia, to co obecnie można oglądać w kinie to istny przekaz formy nad treścią, ta sama muzyka, super efekty specjalne i...nic wartościowego
  • ~Filip
    (2017-08-19 10:47)
    Zakon krzyżacki upadł bo Polacy byli lepsi.

Może zainteresować Cię też: