• Ryan Gosling i Emma Stone w obrazie "La La Land" - w polskich kinach od 20 stycznia 2017 roku
  11
  30
  W pierwszej połowie ubiegłego stulecia, w czasach wojen światowych i wielkiej depresji, ludzie ochoczo uciekali w musicale. "La La Land" przynosi sugestię, że pora znów to robić, przy czym oferuje coś więcej niż czysty eskapizm
 • "Assassin's Creed". Kadr z filmu
  1
  1
  Uciekający czas widać w każdej sekundzie tego filmu. Wszyscy się gdzieś spieszą, fabuła co chwilę puszcza oko do widza, dialogi to seria niedopowiedzeń, bohaterowie nie wahają się, główny bohater nie zastanawia się choćby przez chwilę nad konsekwencjami swoich wyborów. Nawet orzeł szybujący nad średniowiecznym krajobrazem – znak rozpoznawczy serii gier o asasynach – pruje tak, jakby napędzał go silnik F-16.
 • Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka
  23
  168
  "Ja tu wam daję instrukcję obsługi" mówi do mężczyzn w średnim wieku ustami Magdaleny Boczarskiej Michalina Wisłocka w filmie, o którym na pewno będzie głośno i o którym będzie się mówić nie tylko dlatego, że scen seksu jest tu tyle, że nie podołałem ich zliczyć. To obraz – w dużej mierze – o walce wolności z lękami.
 • Powidoki
  7
  362
  Nie zamierzam stosować taryfy ulgowej dla "Powidoków" Andrzeja Wajdy tylko dlatego, że to ostatni już tytuł w dorobku najwybitniejszego polskiego reżysera.
 • "Nieprawi" w polskich kinach od 13 stycznia 2017 roku
  13
  Adrian Sitaru portretuje w "Nieprawych" współczesną dysfunkcyjną rodzinę, lecz odważne tematy idą w jego filmie w parze z zaskakującą obojętnością wobec bohaterów.
 • Kadr z filmu "Honorowy obywatel"/Against Gravity
  1
  41
  "Honorowy obywatel" to nie tylko satyra na aroganckiego pisarza. To przede wszystkim obraz prowincjonalnej rzeczywistości zdominowanej przez nepotyzm i korupcję.
 • Janusz Gajos w filmie "Konwój". Premiera 13 stycznia 2017 roku.
  13
  48
  Jeden dzień z życia konwojentów oraz pracowników służby więziennej to Polska w pigułce. Prymitywne emocje ważniejsze są niż wymiar sprawiedliwości, a dobro i zło są pojęciami tak względnymi jak prawo i sprawiedliwość. Każdy rozumie je inaczej. Kręcony jakiś czas temu film w reżyserii Macieja Żaka miał być dobrym thrillerem, dramatem z elementami kina drogi. Dzięki zaskakującemu scenariuszowi i wyrazistym rolom m.in. Janusza Gajosa i Roberta Więckiewicza chcąc nie chcąc wbija się w krajobraz naszego kraju, w którym w imię zasad sięga się po noże i demoluje restauracje. 
 • Kadr z filmu "Głusza"; premiera kinowa w Polsce: 30 grudnia 2016
  2
  Skromna, skupiona na głównych bohaterkach "Głusza" to nie do końca udany film, ale w interesujący sposób wpisuje się w dzisiejszą debatę publiczną. Także w Polsce.
 • Film Michała Rosy "Szczęście świata" - premiera 23 grudnia 2016 roku
  1
  67
  Do pełnego szczęścia jednak trochę zabrakło, ale "Szczęście świata", najnowszy film Michała Rosy, daje wiele zmysłowej przyjemności.
 • Felicity Jones jako Jyn Erso w "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie"
  10
  114
  Gareth Edwards, reżyser filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" powtarzał, że nową część sagi można oglądać bez znajomości poprzednich części. To prawda - można. Ale zdecydowanie więcej emocji będą mieć fani, którzy mogą się momentami poczuć nawet wzruszeni. Po delikatnie mówiąc średnim "Przebudzeniu mocy" miłośnicy dostaną obraz, za jakim tęsknią od lat – spójny, klimatyczny, delikatnie grający na sentymencie. A Disney z kultową serią ucieka do przodu i daje nam, oglądającym, nową nadzieję, że "Gwiezdne wojny" nie zagubią się pomiędzy galaktykami.
 • "Nieznajoma dziewczyna". Produkcja francusko-belgijska w kinach od 9 grudnia. Reżyseria Jean-Pierre Dardenne oraz Luc Dardenne. W roli głównej Adèle Haenel
  40
  "Nieznajoma dziewczyna" to rzadki przykład filmu, który przynosi widzowi pocieszenie, a jednocześnie nie zamienia się w dobroduszny kicz
 • Kadr z filmu "Ikona"
  2
  8
  "Samotni ludzie, a wokół nich milczenie – i to jest ziemia!" – to zdanie z "Potulnej" Dostojewskiej dźwięczało mi w uszach podczas seansu "Ikony" Wojciecha Kasperskiego. Wracało jak wyrzut sumienia.