• Kadr z filmu "Syn królowej śniegu"
  2
  Nowy film Roberta Wichrowskiego zamienia prawdziwy dramat w emocjonalny szantaż w telenowelowej stylistyce.
 • Kadr z filmu "Atak paniki" Pawła Maślony. Komedia w kinach od 19 stycznia 2018 roku
  5
  229
  "Atak paniki" to debiut jak marzenie. Pawłowi Maślonie udało się zrealizować film jednocześnie wyrafinowany i przystępny, skłaniający do refleksji i nieodparcie zabawny. Charakteryzujące reżysera wyczucie, które sprawia, że jego humor jest zawsze bezpruderyjny, lecz nigdy rubaszny, bez wątpienia może zawstydzić twórców większości polskich komedii ostatnich lat.
 • Hong Chau i Matt Damon
  2
  35
  Alexander Payne, czołowy humanista kina amerykańskiego, niespodziewanie opuszcza bezdroża i wchodzi na terytorium fantastyki. Nadal jednak interesuje go przede wszystkim człowiek.
 • Orlando Bloom w filmie "Gniew"
  3
  8
  Bracia Shammashian w poszukiwaniu oczyszczenia proponują nam kino pełne emocji. Mówią w ważnej sprawie, ale ich język nie wszystkim musi odpowiadać.
 • Jessica Chastain i Idris Elba
  2
  18
  Aaron Sorkin, mistrz monologu, uznany scenarzysta błyskotliwych dramatów społeczno-politycznych, jak „Social Network” czy serial „Prezydencki poker”, tym razem postanowił chwycić nie tylko za pióro, ale i za kamerę. Niestety.
 • Paweł Domagała - mocny punkt filmu "Gotowi na wszystko. Exterminator"
  3
  236
  Małe miasteczko słynące ze święta ziemniaka, a w nim pracownicy banków i innych korporacji, którzy chcą grać metal. Brzmi paździerzowo, ale – pomijając zakończenie – udało się. To może być jedna z tych komedii, do których będziemy wracać po latach.
 • William Defoe w filmie "The Florida Project"
  72
  Sean Baker ma alergie na klisze i nie ufa oczywistościom. W niedawnej "Mandarynce" reżyser umieścił akcję współczesnej "Opowieści wigilijnej" w scenerii słonecznego Los Angeles. Teraz natomiast stworzył niecodzienną baśń, która – choć rozgrywa się w sąsiedztwie Disneylandu – wygląda jak senny koszmar twórcy postaci Myszki Miki.
 • Być albo nie być? Kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"
  25
  36
  Fani Gwiezdnych Wojen na pewno nie zasłużyli na to, by do słynnej sagi podchodzić tak, jak do filmów klasy "Listy Do M.", by robić z tego serial, który jest obowiązkowym punktem programu w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Żeby jeszcze każdy rok przynosił przełom. A tego "Ostatni Jedi" niestety nie przynosi. Film za to budzi ogromne kontrowersje.
 • Emma Stone i Steve Carell
  1
  „Wojna płci”, historia tenisowego pojedynku Billie Jean King i Bobby'ego Riggsa sprzed ponad 40 lat, okazała się doskonałym komentarzem do współczesności.
 • James Baldwin na amerykańskim znaczku pocztowym
  1
  3
  Do kin wchodzi właśnie nominowany do Oscara dokument "Nie jestem twoim murzynem", którego bohaterem jest James Baldwin. Trzydzieści lat po śmierci pisarza Ameryka na nowo odkrywa jego twórczość.
 • Justin Timberlake i Kate Winslet w filmie "Na karuzeli życia". Reżyseria: Woody Allen; polska premiera 1 grudnia 2017
  2
  38
  Woody Allen od dawna słynie z umiejętnego łączenia wzniosłości i trywialności. Słynny reżyser potwierdza tę reputację także w najnowszym filmie, pochopnie odrzuconym przez amerykańską krytykę "Na karuzeli życia". Choć twórcy "Zelig" udało się utrzymać na ekranie tempo wydarzeń rodem ze swych najlepszych komedii, tym razem podczas seansu nie będzie nam do śmiechu. "Na karuzeli…" – swoista kronika zmarnowanych szans i nietrafionych uczuciowych wyborów – stanowi bodaj najbardziej przejmujący film Allena od czasu słynnego "Blue Jasmine".
 • Barry Keoghan i Colin Farrell
  3
  23
  Colin Farrell nie mógł zrobić nic korzystniejszego dla swojej kariery, niż związać się zawodowo z Giorgosem Lanthimosem. Irlandzki gwiazdor rozumie się z greckim reżyserem nie gorzej niż DiCaprio ze Scorsesem. Ale to niejedyna zaleta „Jelenia”.