• Kadr z filmu "Atak paniki" Pawła Maślony. Komedia w kinach od 19 stycznia 2018 roku
  5
  228
  "Atak paniki" to debiut jak marzenie. Pawłowi Maślonie udało się zrealizować film jednocześnie wyrafinowany i przystępny, skłaniający do refleksji i nieodparcie zabawny. Charakteryzujące reżysera wyczucie, które sprawia, że jego humor jest zawsze bezpruderyjny, lecz nigdy rubaszny, bez wątpienia może zawstydzić twórców większości polskich komedii ostatnich lat.
 • Orlando Bloom w filmie "Gniew"
  3
  8
  Bracia Shammashian w poszukiwaniu oczyszczenia proponują nam kino pełne emocji. Mówią w ważnej sprawie, ale ich język nie wszystkim musi odpowiadać.
 • Paweł Domagała - mocny punkt filmu "Gotowi na wszystko. Exterminator"
  3
  236
  Małe miasteczko słynące ze święta ziemniaka, a w nim pracownicy banków i innych korporacji, którzy chcą grać metal. Brzmi paździerzowo, ale – pomijając zakończenie – udało się. To może być jedna z tych komedii, do których będziemy wracać po latach.
 • William Defoe w filmie "The Florida Project"
  72
  Sean Baker ma alergie na klisze i nie ufa oczywistościom. W niedawnej "Mandarynce" reżyser umieścił akcję współczesnej "Opowieści wigilijnej" w scenerii słonecznego Los Angeles. Teraz natomiast stworzył niecodzienną baśń, która – choć rozgrywa się w sąsiedztwie Disneylandu – wygląda jak senny koszmar twórcy postaci Myszki Miki.
 • Być albo nie być? Kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"
  25
  36
  Fani Gwiezdnych Wojen na pewno nie zasłużyli na to, by do słynnej sagi podchodzić tak, jak do filmów klasy "Listy Do M.", by robić z tego serial, który jest obowiązkowym punktem programu w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Żeby jeszcze każdy rok przynosił przełom. A tego "Ostatni Jedi" niestety nie przynosi. Film za to budzi ogromne kontrowersje.
 • Emma Stone i Steve Carell
  1
  „Wojna płci”, historia tenisowego pojedynku Billie Jean King i Bobby'ego Riggsa sprzed ponad 40 lat, okazała się doskonałym komentarzem do współczesności.
 • Justin Timberlake i Kate Winslet w filmie "Na karuzeli życia". Reżyseria: Woody Allen; polska premiera 1 grudnia 2017
  2
  38
  Woody Allen od dawna słynie z umiejętnego łączenia wzniosłości i trywialności. Słynny reżyser potwierdza tę reputację także w najnowszym filmie, pochopnie odrzuconym przez amerykańską krytykę "Na karuzeli życia". Choć twórcy "Zelig" udało się utrzymać na ekranie tempo wydarzeń rodem ze swych najlepszych komedii, tym razem podczas seansu nie będzie nam do śmiechu. "Na karuzeli…" – swoista kronika zmarnowanych szans i nietrafionych uczuciowych wyborów – stanowi bodaj najbardziej przejmujący film Allena od czasu słynnego "Blue Jasmine".
 • Kadr z filmu "Serce miłości"
  60
  W nowym filmie Łukasza Rondudy można zakochać się od pierwszego wejrzenia. „Serce miłości” uwodzi wdziękiem, oryginalnością i poczuciem humoru. Lekki ton opowieści szybko okazuje się jednak pozorny, a reżyserowi udaje się między wierszami przemycić kilka gorzkich refleksji o naturze współczesnych związków
 • "Liga Sprawiedliwości". Polska premiera 17 listopada 2017 roku.
  1
  Batman, Wonder Woman i reszta superbohaterskiej drużyny stają do walki ze złem. Szkoda tylko, że to pojedynek niezbyt emocjonujący
 • Matt Damon w filmie "Suburbicon"
  3
  George Clooney wraca do przeszłości, by krytycznie spojrzeć na współczesną Amerykę. Niestety bez większego sukcesu.
 • Jakub Gierszał w filmie "Najlepszy"
  2
  11
  To nie miało prawa się nie udać. Historia Jerzego Górskiego – narkomana, który najpierw wygrał walkę z nałogiem, a potem zdobył tytuł mistrza świata w podwójnym triathlonie – wygląda jak filmowy samograj. Aby dodatkowo zwiększyć siłę rażenia "Najlepszego", reżyserię powierzono wsławionemu "Bogami" Łukaszowi Palkowskiemu, a do tytułowej roli zatrudniono Jakuba Gierszała. Niestety, jak często bywa również w sporcie, wielkie plany zweryfikowała kapryśna rzeczywistość. "Najlepszy" na nie jest filmem chybionym, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że twórcom nie udało się wykorzystać drzemiącego w projekcie potencjału.
 • Kadr z filmu "Młynarski. Piosenka finałowa"
  9
  80
  Wojciech Młynarski zasługuje nie na jeden film, książkę i wspomnienie. Dokument Alicji Albrecht jest dziełem, które trzeba zobaczyć koniecznie – pokazuje legendarnego twórcę z szacunkiem dla jego twórczości, ale i nie omijając tematów bardzo bolesnych.