• Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"
  16
  394
  Tak wielopłaszczyznowego dzieła w polskim kinie nie było dawno. Filmu tak na wskroś polskiego, a zarazem uniwersalnego, zrozumiałego pod każdą szerokością geograficzną – również nie. Paweł Pawlikowski, nie walcząc z nikim, opowiadając historię, rozbraja wrogów. I pokazuje, że miejsce wśród największych w rodzimej kinematografii należy mu się nie tylko dlatego, że "Ida" dostała Oscara.
 • Alden Ehrenreich jako Han Solo
  4
  3
  Nie da się zastąpić Harrisona Forda, ale ryzyko i tak się opłaciło. Powrót do młodzieńczych lat jednego z najpopularniejszych bohaterów "Gwiezdnych wojen" to kawałek porządnej rozrywki.
 • Deadpool 2
  1
  19
  Formuła przetestowana w pierwszej części "Deadpoola" – i na łamach niezliczonych komiksów – doskonale sprawdza się w drugim filmie. I została nawet ulepszona.
 • Kadr z filmu "Avengers: Wojna bez granic"
  3
  2
  Najbardziej bombastyczny, spektakularny, naszpikowany gwiazdami – dziesiątą rocznicę Marvel Cinematic Universe (MCU) studio Disneya obchodzi z hukiem. Ale "Wojna bez granic" jest pod wieloma względami rozczarowaniem.
 • Kadr z filmu "Śmierć Stalina"
  12
  48
  Znakomita "Śmierć Stalina" przypomina wariację na temat kultowego skeczu Monty Pythona pod tytułem "Słynne historyczne zgony". Skojarzenia z twórczością brytyjskiej grupy wzmacnia fakt, że w jednej z głównych ról, radzieckiego ministra spraw zagranicznych Mołotowa, oglądamy Michaela Palina. Duch Pythonów unosi się jednak przede wszystkim nad przenikającym film Armando Iannucciego humorem, który stanowi perfekcyjną syntezę dosadności i wyrafinowania.
 • Kadr z filmu "Wyspa psów" - reż. Wes Anderson
  86
  Spójrzmy prawdzie w oczy: Wes Anderson schodzi na psy. Reżyser, doskonale sprawdzający się w kameralnych filmach pokroju „Rushmore” czy „Moonrise Kingdom”, od pewnego czasu staje się ofiarą własnej megalomanii.
 • "Ciche miejsce" w kinach
  4
  1
  "Ciche miejsce" to sprawnie zrealizowany horror. Ale objawieniem gatunku trudno go nazwać.
 • "Lato 1993" w kinach
  17
  Piękny film Carli Simón to opowieść o dziecięcym przeżywaniu żałoby. Pozbawiona sentymentalizmu i emocjonalnego szantażu.
 • Kadr z filmu "Player One" Stevena Spielberga
  1
  4
  "Player One", nowy film Spielberga to kapitalna rozrywka, a jednocześnie okazja, by zastanowić się, czy popkultura budowana na nostalgii ma jeszcze sens.
 • Kadr z filmu "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc. W kinach od 23 marca
  45
  Pozornie Jagoda Szelc chce osiągnąć w swoim filmie to samo, co Michael Haneke: wstrząsnąć widzami i na ich oczach doprowadzić do zagłady świata, z którym się identyfikują. O ile jednak wizję słynnego Austriaka przepełniał nihilizm, o tyle polska debiutantka widzi w tej apokalipsie paradoksalną szansę na narodziny nowej, lepszej rzeczywistości – pisze o głośnym debiucie "Wieża. Jasny dzień" Piotr Czerkawski
 • Kadr z filmu "Happy End" Michaela Haneke; w kinach od 16 marca 2018
  59
  Podobno Michael Haneke zwykł zapowiadać swoje filmy słowami: "Życzę państwu niemiłego wieczoru". W przypadku "Happy Endu" zaklęcie to traci swą przewrotną moc. Zamiast gniewu i ożywczej irytacji, najnowsze dzieło Austriaka prowokuje jedynie wzruszenie ramion.
 • Marcin Dorociński w filmie "Pitull. Ostatni pies" fot. Krzysztof Wiktor (c)Ent One Investments
  6
  215
  Znaki zapytania w oczach i niepokój w sercach fanów serii o "Pitbullu" były jak najbardziej zrozumiałe. Nie jest bowiem tak, że wszystko, co do swych rąk weźmie Władysław Pasikowski, zamienia się w złoto. Z kolei "Niebezpieczne kobiety", ostatni dotychczasowy film z serii, nie były tak złe jak twierdzili hejterzy, ani tak dobre, jak wynikałoby z frekwencji w kinie. Z "Pitbulla" zrobił się przedmiot kultu, a kilkumilionowa frekwencja jest sprawą tak pewną, jak to, że o tym, co zrobił Pasikowski, będzie mówić się długo.