• "Amerykańska sielanka" w kinach od 27 stycznia 2017
  1
  Ewan McGregor debiutuje jako reżyser i mierzy się z "Amerykańską sielanką", jedną z najważniejszych powieści w dorobku Philipa Rotha.
 • "Toni Erdmann" w kinach. fot. Gutek Film
  91
  "Toni Erdmann" to film ryzykowny, ale wart wszystkich nagród, którymi go obsypano. Teraz powalczy o Oscara
 • Kadr z filmu "W pionie"
  27
  A jeśli jest poważniej, niż się wydaje? Można się tym filmem oburzyć, można przestraszyć, jednak najwięcej będzie chyba widzów rozbawionych.
 • Kadr z filmu "Manchester by the sea"
  5
  41
  Kenneth Lonergan rzadko sięga po kamerę, ale gdy już to robi, możemy być pewni, że ma do powiedzenia coś interesującego.
 • Kadr z filmu "Las. 4 rano"
  119
  Jan Jakub Kolski podkreśla w wywiadach, że dzięki filmowi "Las, 4 rano" wrócił do zawodu, do reżyserii, po tragicznej śmierci córki. Ten film w jakimś stopniu go uratował. Trudno wyobrazić sobie większą tragedię dla rodzica niż utrata dziecka.
 • Ryan Gosling i Emma Stone w obrazie "La La Land" - w polskich kinach od 20 stycznia 2017 roku
  11
  30
  W pierwszej połowie ubiegłego stulecia, w czasach wojen światowych i wielkiej depresji, ludzie ochoczo uciekali w musicale. "La La Land" przynosi sugestię, że pora znów to robić, przy czym oferuje coś więcej niż czysty eskapizm
 • "Assassin's Creed". Kadr z filmu
  1
  1
  Uciekający czas widać w każdej sekundzie tego filmu. Wszyscy się gdzieś spieszą, fabuła co chwilę puszcza oko do widza, dialogi to seria niedopowiedzeń, bohaterowie nie wahają się, główny bohater nie zastanawia się choćby przez chwilę nad konsekwencjami swoich wyborów. Nawet orzeł szybujący nad średniowiecznym krajobrazem – znak rozpoznawczy serii gier o asasynach – pruje tak, jakby napędzał go silnik F-16.
 • Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka
  23
  169
  "Ja tu wam daję instrukcję obsługi" mówi do mężczyzn w średnim wieku ustami Magdaleny Boczarskiej Michalina Wisłocka w filmie, o którym na pewno będzie głośno i o którym będzie się mówić nie tylko dlatego, że scen seksu jest tu tyle, że nie podołałem ich zliczyć. To obraz – w dużej mierze – o walce wolności z lękami.
 • Powidoki
  7
  362
  Nie zamierzam stosować taryfy ulgowej dla "Powidoków" Andrzeja Wajdy tylko dlatego, że to ostatni już tytuł w dorobku najwybitniejszego polskiego reżysera.
 • "Nieprawi" w polskich kinach od 13 stycznia 2017 roku
  13
  Adrian Sitaru portretuje w "Nieprawych" współczesną dysfunkcyjną rodzinę, lecz odważne tematy idą w jego filmie w parze z zaskakującą obojętnością wobec bohaterów.
 • Kadr z filmu "Honorowy obywatel"/Against Gravity
  1
  42
  "Honorowy obywatel" to nie tylko satyra na aroganckiego pisarza. To przede wszystkim obraz prowincjonalnej rzeczywistości zdominowanej przez nepotyzm i korupcję.
 • Janusz Gajos w filmie "Konwój". Premiera 13 stycznia 2017 roku.
  13
  48
  Jeden dzień z życia konwojentów oraz pracowników służby więziennej to Polska w pigułce. Prymitywne emocje ważniejsze są niż wymiar sprawiedliwości, a dobro i zło są pojęciami tak względnymi jak prawo i sprawiedliwość. Każdy rozumie je inaczej. Kręcony jakiś czas temu film w reżyserii Macieja Żaka miał być dobrym thrillerem, dramatem z elementami kina drogi. Dzięki zaskakującemu scenariuszowi i wyrazistym rolom m.in. Janusza Gajosa i Roberta Więckiewicza chcąc nie chcąc wbija się w krajobraz naszego kraju, w którym w imię zasad sięga się po noże i demoluje restauracje.