• Spider-Man: Homecoming
  6
  Jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksów Marvela wraca do kin. Znowu – można dodać z lekkim zniecierpliwieniem, w końcu to już trzecie ekranowe wcielenie Spider-Mana w ciągu ostatnich piętnastu lat. Za to pod wieloma względami najbardziej udane.
 • "Aquarius" w kinach od 30 czerwca
  1
  17
  Czy można żyć tak, by nie mieć poczucia straconych dni, nie przeszkadzać, ani tym bardziej nie krzywdzić innych? Nie. Bycie starszą panią w kraju o drapieżnym kapitalizmie nie jest usłane różami i zmusza do walki nawet w jesieni swego życia. A starsza pani jedyne czego chce, to żyć siłą swych uczuć.
 • "Lady M." w kinach od 30 czerwca. W roli tytułowej Florance Pugh.
  33
  Debiutancki film Williama Oldroyda jest kompletny. Jest tu pomysł, klimat, dobra gra aktorska. Inteligentny i zmysłowy obraz "Lady M." zostanie wam w pamięci.
 • "Volta" w kinach od 7 lipca
  12
  16
  Mistrz w najwyższej formie nie jest. Ale nawet taka średnia pozwala mu na stworzenie kina rozrywkowego, które zapewni nam dobra zabawę na wieczór. Tylko po co na siłę „Voltę” nazywać komedią?
 • "Czerwony żółw"
  17
  Filmy o przemijaniu, będące wyzwaniem filozoficznym dla widza w Polsce nie cieszą się wielką popularnością. Animacja tylko pozornie ułatwi podejście do treści. Z „Czerwonym żółwiem” warto się zmierzyć. To wzruszający i wzbogacający obraz.
 • "Król Artur: Legenda miecza" w kinach od 16 czerwca 2017 roku. Na zdjęciu grający Artura Charlie Hunnam
  2
  41
  Zanim ludzkość poznała człowieka- nietoperza, człowieka-pająka, kobietę-kota (nie mówiąc o bardziej wyuzdanych stworach jak Hulk, Wolverine czy choćby Srebrny Surfer) miała swych superbohaterów. Ot, takich jak Król Artur. Pierwszego herosa z wysp brytyjskich przypomina nam w swej śmiałej wizji Guy Ritchie.
 • "Mężczyzna imieniem Ove"; polska premiera 14 lipca 2017
  3
  22
  Ciepła i wzruszająca to historia. Zachwyty, nominacje i nagrody dla szwedzkiej produkcji nie wzięły się przypadkowo. A główny bohater to ktoś, kogo zna każdy z nas – być może widzimy go co ranek spoglądając w lustro.
 • "Wonder Woman" w kinach od 2 czerwca
  1
  1
  Warner Bros i DC Comics rozbudowują swoje filmowe uniwersum. I choć wciąż są daleko od artystycznego sukcesu, "Wonder Woman" jest znacznie lepsza od poprzedników.
 • Kadr z filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"
  1
  1
  "Zemsta Salazara" być może usatysfakcjonuje część starych fanów "Piratów z Karaibów", ale tylko tych najmniej wymagających.
 • Strażnicy Glaktyki vol. 2
  1
  10
  „Strażnicy Galaktyki” zawiesili poprzeczkę wysoko. James Gunn realizując drugą część nawet nie próbuje jej przeskoczyć. Ale nie musi: „Strażnicy...” to samograj i śmiało mogą rywalizować o serca fanów z nowymi „Gwiezdnymi wojnami” czy odświeżonym „Star Trekiem”.
 • "Klient' Asghara Farhadiego w kinach 21 kwietnia w kinach
  3
  159
  Asghar Farhadi rzekł, że przez film „Klient” chciał pokazać, kiedy i dlaczego w człowieku rodzi się zło. Idea to tak trudna i tak stara, jak zmaganie się człowieka ze sztuką. Oscarowy film Irańczyka wnosi do dyskursu na tyle dużo, że już był wyświetlany jako wstęp do warsztatów filozoficznych. Spokojnie – to obraz dla każdego, kto ma w sobie choćby krztę wrażliwości.
 • Mateusz Kościukiewicz w filmie Kasi Adamik "Amok". Premiera 24 marca 2017
  1
  1
  Katarzyna Adamik postanowiła, że to, czego potrzebuje widz, to psychodelia wylewająca się na niego z ekranu przez ponad półtorej godziny. Idąc do kina, niejednokrotnie zastanowimy się, czy na pewno jesteśmy trzeźwi. A po wyjściu z sali, czy trzeźwa była reżyserka podczas kręcenia obrazu.