NAJLEPSZY FILM

"Tamte dni, tamte noce"
"Czas mroku"
"Dunkierka"
"Uciekaj!"
"Lady Bird"
"Nić widmo"
"Czwarta władza"
"Kształt wody"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

NAJLEPSZY REŻYSER

Christopher Nolan "Dunkierka"
Jordan Peele "Uciekaj!"
Greta Gerwig "Lady Bird"
Paul Thomas Anderson "Nić widmo"
Guillermo Del Toro "Kształt wody"

NAJLEPSZY AKTOR

Timothee Chalamet
Daniel Day-Lewis
Daniel Kalyuuya
Gary Oldman
Denzel Washington

NAJLEPSZA AKTORKA
Sally Hawkins
Frances McDormand
Margot Robbie
Saoirse Ronan
Meryl Streep

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Mary J. Blige
Allison Janney
Lesley Manville
Laurie Metcalf
Octavia Spencer

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Willem Dafoe
Woody Harrelson
Richard Jenkins
Christopher Plumer
Sam Rockwell

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY
"Tamte dni, tamte noce"
"The Disaster Artist"
"Logan"
"Gra o wszystko"
"Mudbound"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY

"I tak cię kocham"
"Uciekaj!"
"Lady Bird"
"Kształt wody"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

"Coco"
"Fernando"
"The Breadwinner"
"Dzieciak rządzi"
"Twój Vincent"

NAJLEPSZE KOSTIUMY

"Piękna i bestia"
"Czas mroku"
"Nić widmo"
"Kształt wody"
"Powiernik królowej"

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

"Abacus: Small Enough to Jail"
"Faces Places"
"Ikar"
"Ostatni w Aleppo"
"Strong Island"

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

"Edith+Eddie"
"Heaven Is a Traffic Jam on the 405"
"Heroin(e)"
"Knife Skills"
"Traffic Stop"

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

"Dear Basketball"
"Garden Party"
"Lou"
"Negative Space"
"Revolting Rhymes"

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"DeKalb Elementary"
"The Eleven O'Clock"
"My Nephew Emmett"
"The Silent Child"
"Watu Wote/All of Us"

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

"Fantastyczna kobieta" (Chile)
"The Insult"
"Niemiłość"
"Dusza i ciało"
"The Square"

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA

"Czas mroku"
"Powiernik królowej"
"Cudowny chłopak"

NAJLEPSZA ORYGINALNA ŚCIEŻKA MUZYCZNA

Hans Zimmer "Dunkierka"
Johnny Greenwood "Nić widmo"
Alexandre Desplat "Kształt wody"
John Williams "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"
Carter Burwell "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

NAJLEPSZA PIOSENKA

"Mighty River" z filmu "Mudbound"
"Mystery of Love" z filmu "Tamte dni, tamte noce"
"Remeber me" z filmu "Coco"
"Stand Up For Something" z filmu "Marshall"
"This Is Me" z filmu "Król rozrywki"

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU

"Baby Driver"
"Blade Runner 2049"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

NAJLEPSZY DŹWIĘK

"Baby Driver"
"Blade Runner 2049"
"Dunkierka"
"Kształt wody"
"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

NAJLEPSZY MONTAŻ

"Baby Driver"
"Dunkierka"
"I, Tonya"
"Kształt wody"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

"Piękna i Bestia"
"Blade Runner 2049"
"Czas mroku"
"Dunkierka"
"Kształt wody"

NAJLEPSZE ZDJĘCIA

Roger A. Deakins "Blade Runner 2049"
Bruno Delbonnel "Czas mroku"
Hoyte van Hoytema "Dunkierka"
Rachel Morrison "Mudbound"
Dan Laustsen "Kształt wody"

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

"Blade Runner 2049"
"Strażnicy Galaktyki vol. 2"
"Kong: Wyspa Czaszki"
"Gwiezdne wojny: ostatni Jedi"
"Wojna o planetę małp"