Oto nominowani do Oscarów 2012:

Najlepszy film

"Czas wojny"
"Artysta"
"Moneyball"
"Spadkobiercy"
"Drzewo życia"
"O północy w Paryżu"
"Hugo i jego wynalazek"
"Służące"
"Strasznie głośno, niesamowicie blisko"

Najlepszy reżyser

Michel Hazanavicius ("Artysta")
Alexander Payne ("Spadkobiercy")
Martin Scorsese ("Hugo i jego wynalazek")
Woody Allen ("O północy w Paryżu")
Terrence Malick ("Drzewo życia")

Najlepsza aktorka w roli głównej

Glenn Close ("Albert Nobbs")
Viola Davis ("Służące")
Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem")
Meryl Streep (Żelazna dama")
Michelle Williams ("Mój tydzień z Marilyn")

Najlepszy aktor w roli głównej

Demián Bichir ("A Better Life")
George Clooney ("Spadkobiercy")
Jean Dujardin ("Artysta")
Gary Oldman ("Szpieg")
Brad Pitt ("Moneyball")

Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej

Bérénice Bejo ("Artysta")
Jessica Chastain ("Służące")
Melissa McCarthy ("Druhny")
Janet McTeer ("Albert Nobbs")
Octavia Spencer ("Służące")

Najlepszy aktor w roli drugoplanowej

Kenneth Branagh ("Mój tydzień z Marilyn")
Jonah Hill ("Moneyball")
Nick Nolte ("Warrior")
Christopher Plummer ("Debiutanci")
Max von Sydow ("Strasznie głośno, niesamowicie blisko")

Najlepszy scenariusz oryginalny

Michel Hazanavicius ("Artysta")
Annie Mumolo & Kristen Wiig ("Druhny")
J.C. Chandor ("Chciwość")
Woody Allen ("O północy w Paryżu")

Asghar Farhadi ("Rozstanie")

Najlepszy scenariusz adaptowany

Alexander Payne, Nat Faxon & Jim Rash ("Spadkobiercy")
John Logan ("Hugo i jego wynalazek")
George Clooney, Grant Heslov i Beau Willimon ("Idy marcowe")
Steven Zaillian i Aaron Sorkin ("Moneyball")
Bridget O'Connor i Peter Straughan ("Szpieg")

Najlepszy film nieanglojęzyczny

"Bullhead" (Belgia, reż. Michael R. Roskam,)
"Monsieur Lazhar" (Kanada, reż. Philippe Falardeau)
"Rozstanie" (Iran, reż. Asghar Farhadi)
"Footnote" (Izrael, reż. Joseph Cedar)
"W ciemności" (Polska, reż. Agnieszka Holland)

Najlepsze zdjęcia

Guillaume Schiffman ("Artysta")
Jeff Cronenweth ("Dziewczyna z tatuażem")
Robert Richardson ("Hugo i jego wynalazek")
Emmanuel Lubezki ("Drzewo życia")
Janusz Kamiński ("Drzewo życia")

Najlepsza muzyka

John Williams ("Przygody Tintina")
Ludovic Bource ("Artysta")
Howard Shore ("Hugo i jego wynalazek")
Alberto Iglesias ("Szpieg")
John Williams ("Czas wojny")

Najlepszy pełnometrażowy film animowany

"A Cat in Paris" (reż. Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli)
"Chico & Rita (reż. Fernando Trueba i Javier Mariscal)
"Kung Fu Panda 2" (reż. Jennifer Yuh Nelson)
"Kot w butach" (reż. Chris Miller)
"Rango" (reż. Gore Verbinski)

Najlepszy film dokumentalny

"Hell and Back Again"
"If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front"
"Paradise Lost 3: Purgatory"
"Pina"
"Undefeated"

Najlepsza piosenka

"Man or Muppet" z filmu "The Muppety" (słowa i muzyka Bret McKenzie)
"Real in Rio" z filmu "Rio" (muzyka Sergio Mendes i Carlinhos Brown, słowa Siedah Garrett)

Najlepszy montaż

Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius ("Artysta")
Kevin Tent ("Spadkobiercy")
Angus Wall, Kirk Baxter ("Dziewczyna z tatuażem")
Thelma Schoonmaker ("Hugo i jego wynalazek")
Christopher Tellefsen ("Moneyball")

Najlepsza scenografia

Laurence Bennett, Gregory S. Hooper ("Artysta")
Stuart Craig, Stephenie McMillan 9"Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II")
Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo ("Hugo i jego wynalazek")
Anne Seibel, Hélène Dubreuil ("O północy w Paryżu")
Rick Carter, Lee Sandales ("Czas wojny")

Najlepsze kostiumy

Lisy Christl "Anonymous"
Mark Bridges ("Artysta")
Sandy Powell ("Hugo i jego wynalazek")
Michael O'Connor ("Jane Eyre")
Arianne Phillips ("W.E.")

Najlepsze efekty specjalne

"Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II"
"Hugo i jego wynalazek"
"Giganci ze stali"
"Geneza planety małp"
"Transformers 3"

Najlepszy dźwięk

"Dziewczyna z tatuażem"
"Hugo i jego wynalazek"
"Moneyball"
"Transformers 3"
"Czas wojny"

Najlepsza charakteryzacja

"Albert Nobbs"
"Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II"
"Żelazna dama"

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

"The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement"
"God Is the Bigger Elvis"
"Incident in New Baghdad"
"Saving Face"
"The Tsunami and the Cherry Blossom"

Najlepsza krótkometrażowa animacja

"Dimanche" (reż. Patrick Doyon)
"The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore" (reż. William Joyce, Brandon Oldenburg)
"La Luna" (reż. Enrico Casarosa)
"A Morning Stroll" (reż. Grant Orchard, Sue Goffe)
"Wild Life" (reż. Amanda Forbis, Wendy Tilby)

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski

"Pentecost" (reż. Peter McDonald)
"Raju" (reż. Max Zähle, Stefan Gieren)
"The Shore" (reż. Terry George)
"Time Freak" (reż. Andrew Bowler, Gigi Causey)
"Tuba Atlantic" (reż. Hallvar Witzø)