• Francuska komedia "Kręcisz mnie" w kinach o 21 września
  To komedia romantyczna, która w przekorny sposób nawiązuje do kultowych „Nietykalnych”. Historia bogatego playboya, który chcąc zdobyć serce ukochanej, udaje… niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. To, co z tego wyniknie, rozbawi do łez nawet największego ponuraka. „Rolling to You” to debiut reżyserskiaktora komediowego, Francka Dubosca, znanego polskim widzom z występu w przeboju „Asterix na olimpiadzie”. Oto zarys fabuły: Jocelyn jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i niepoprawnym podrywaczem. Kiedy na pogrzebie matki poznaje śliczną Julie, postanawia ją uwieść, udając niepełnosprawnego! Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą w pożądanym przez Jocelyna kierunku. Przynajmniej do momentu, gdy Julie przedstawia mu swoją starszą siostrę, „podobnie jak on” poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn, który z miejsca zakochuje się w Florence, jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.
 • Ryan Gosling oraz Claire Foy w Wenecji
  2
  40
  Dziś wystartował najstarszy na świecie, 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Jest co świętować, a i sam program tegorocznego Jubileuszu przyprawia o zawrót głowy.
 • Włoski aktor Michele Riondino w Wenecji, Lido Beach przed rozpoczynającym się tam 75. Festiwalem Filmowym
  2
  W Wenecji rozpocznie się w środę 75. festiwal filmowy, na którym o główną nagrodę Złotego Lwa ubiegać się będzie 21 filmów z całego świata. Przyzna je jury pod przewodnictwem reżysera z Meksyku Guillerma del Toro, a w gronie tym będzie Małgorzata Szumowska.
 • Rafał Zawierucha
  18
  28
  Z wielu informacji wynikało, że rolę Romana Polańskiego w filmie "Once Upon a Time in Hollywood" zagra Polak. Mówiło się o Borysie Szycu, a tymczasem... To już potwierdzona informacja. U Quentina Tarantino zagra Rafał Zawierucha.
 • Kadr z filmu "Trzy kolory: Niebieski"
  Filmem, wokół którego zbudowano program 8. edycji festiwalu filmowego Sokołowsko "Hommage a Kieślowski", będzie "Trzy kolory: Niebieski" Krzysztofa Kieślowskiego. Gościem specjalnym festiwalu będzie czeski reżyser Petr Zelenka. Impreza potrwa od 14 do 16 września.
 • Tomb Raider UHD
  1
  Na płyty UHD trafiła już najnowsza odsłona przygód Lary Croft ze ścieżką dźwiękową w Dolby Atmos.  
 • Kadr z filmu "Piłsudski" - reżyseria Michał Rosa. W roli marszałka Borys Szyc. fot. Jarosław Sosiński.
  9
  435
  Mamy pierwsze zdjęcia z planu filmu "Piłsudski". W tytułowej roli marszałka zobaczymy Borysa Szyca. W pozostałych rolach Magdalena Boczarska, Maria Dębska, Jan Marczewski, Józef Pawłowski i Tomasz Schuchardt. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rosa
 • Neil Simon
  Nie żyje Neil Simon, jeden z najpłodniejszych i najbardziej popularnych dramaturgów Broadwayu, autor licznych scenariuszy filmowych, m.in. do "Dziwnej pary" z Jackiem Lemmonem i Walterem Matthau - poinformował w niedzielę "New York Times" za agentem Simona.
 • Kadr z filmu Marty Prus "Over The Limit"
  Grand Prix jubileuszowej 10. edycji Solanin Film Festiwalu w Nowej Soli (Lubuskie) zdobył film "Over the Limit" w reżyserii Marty Prus. Film przedstawia decydujący rok w życiu rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun.
 • Karine Tales w filmie "Lovelling"
  2
  12
  - "Loveling" jest intymnym portretem rodzinnym, ale dowiadujemy się z niego wiele o brazylijskim społeczeństwie. Irene to jedna z miliona kobiet, które muszą codziennie wykonywać mnóstwo zadań, zajmować się bliskimi, a dopiero na końcu myślą o sobie - mówi Karine Teles, współscenarzystka i aktorka wcielającą się w postać Irene. Film, który podbił serca publiczności na festiwalach Sundance, w Rotterdamie i Karlowych Warach trafił do polskich kin 24 sierpnia.
 • "Też go kocham" - w filmie Ethan Hawke, Rose Byrne i Chris O’Dowd
  Co zrobisz, gdy twój największy idol zakocha się w twojej dziewczynie - pytają twórcy filmu "Też go kocham". Ethan Hawke, Rose Byrne i Chris O’Dowd w miłosnym trójkącie w filmie, który jest już w kinach. Zobacz zdjęcia z ekranizacji powieści "Juliet, naga" Nicka Hornby'ego.
 • Ojciec Maciej Zięba
  144
  2 tys.
  Takie filmy jak "Kler" mamy od 25 lat i za każdym razem jest w nich mniej więcej to samo. Chętnie oglądają je antyklerykalni radykałowie, którzy czekają tylko, żeby "dowalić Kościołowi" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" dominikanin o. Maciej Zięba.