• Kadr z filmu "Syn królowej śniegu"
  2
  Nowy film Roberta Wichrowskiego zamienia prawdziwy dramat w emocjonalny szantaż w telenowelowej stylistyce.
 • Paweł Maślona na festiwalu filmowym w Gdyni
  1
  118
  "Atak paniki" był jedną z najciekawszych propozycji podczas ostatniego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz zbiera dobre recenzje i prowokuje do zadawania pytań. - Główna maksyma, jaka nam dziś towarzyszy brzmi: „Kontroluj się!”. Kontroluj się, czyli nie pal, nie bierz narkotyków, uprawiaj sport. Śmierć też próbuje się w ten sposób zracjonalizować. Ile razy słyszymy teksty w rodzaju „Gdyby nie palił papierosów albo zdrowiej się odżywiał, wciąż by żył”? A przecież to droga donikąd, bo śmierć nie zawsze ma sens i daje się wytłumaczyć za sprawą logiki. Czasem po prostu zdarza się i już – mówi nam Paweł Maślona
 • Kadr z filmu "Wieża. Jasny dzień".
  23
  Thriller psychologiczny Jagody Szelc "Wieża. Jasny dzień" uznawany jest za objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film został uhonorowany aż trzema nagrodami na festiwalu – Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagroda za Najlepszy Scenariusz i Nagrodą "Odkrycie Festiwalu". Kinowa premiera filmu jest zaplanowana na 23 marca.
 • Franciszek Pieczka
  11
  5
  Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorów, niezapomniany Gustlik Jeleń z serialu "Czterej pancerni i pies", poczciwy Jańcio Wodnik, Święty Piotr z "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza czy Stacho Japycz z "Rancza", 18 stycznia świętuje 90. urodziny.
 • Na liście znalazł się oczywiście film "Cicha noc"
  1
  Złote Orły od lat uchodzą za jedną z najważniejszych nagród filmowych w Polsce. W tym roku do konkursu zakwalifikowała się rekordowa liczba 61 tytułów, które spełniły warunki regulaminu Orłów, tj. są filmami kinowymi trwającymi co najmniej 70 min i w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku były wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach kinowych.
 • Kadr z filmu "Atak paniki" Pawła Maślony. Komedia w kinach od 19 stycznia 2018 roku
  4
  87
  "Atak paniki" to debiut jak marzenie. Pawłowi Maślonie udało się zrealizować film jednocześnie wyrafinowany i przystępny, skłaniający do refleksji i nieodparcie zabawny. Charakteryzujące reżysera wyczucie, które sprawia, że jego humor jest zawsze bezpruderyjny, lecz nigdy rubaszny, bez wątpienia może zawstydzić twórców większości polskich komedii ostatnich lat.
 • Daniel Olbrychski w teledysku Krzysztofa Zalewskiego "Polsko"
  242
  2 tys.
  Resort kultury nie jest zasiedlony przez najmądrzejszych ludzi. Kultura natomiast zawsze dawała sobie radę, nawet w czasach, kiedy próbowano podporządkować ją jedynie słusznej linii partyjnej - mówi w rozmowie z dziennik.pl aktor Daniel Olbrychski.
 • James Franco jako Tommy Wiseau w filmie "Disaster Artist"
  3
  14
  O wchodzącym na ekrany kin 9 lutego filmie "Disaster Artist", którego jest reżyserem i gra jedną z głównych ról, o serialu "Kroniki Time Square" znanych z HBO, o rolach homeseksualistów i Polaków, ale także o prawach kobiet w przemyśle poronograficznym rozmawiamy z jednym z najbardziej gorących nazwisk w kinie, zdobywcą Złotego Globu – Jamesem Franco.
 • Hong Chau i Matt Damon
  2
  35
  Alexander Payne, czołowy humanista kina amerykańskiego, niespodziewanie opuszcza bezdroża i wchodzi na terytorium fantastyki. Nadal jednak interesuje go przede wszystkim człowiek.
 • Orlando Bloom w filmie "Gniew"
  3
  8
  Bracia Shammashian w poszukiwaniu oczyszczenia proponują nam kino pełne emocji. Mówią w ważnej sprawie, ale ich język nie wszystkim musi odpowiadać.
 • Kadr z filmu "Nieobojętni"
  1
  461
  Powstał fabularyzowany dokument opowiadający o działaniach AK, głównie oddziałów Sosienki i Garbnik, a także zwykłych mieszkańców Oświęcimia i okolic, którzy pomagali więźniom KL Auschwitz – podało stowarzyszenie Auschwitz Memento, które zrealizowało film.
 • Paweł Domagała w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator"
  3
  896
  Niemal wszyscy kojarzą go jako aktora, wciąż mało osób wie, że jest także utalentowanym muzykiem. Bo o ile jego kreacje aktorskie są rozpoznawalne i zapamiętywalne, to do jego muzyki trzeba dotrzeć – z płytą "Opowiem Ci o mnie" do mediów się nie pchał, większość rozgłośni radiowych nie grała jego piosenek, a i tak album pokrył się złotem. Nasza rozmowa zaczyna się jednak od jego roli w jednej z najlepszych komedii ostatnich lat – "Gotowi na wszystko. Exterminator".