• ~kisiel
    (2015-09-22 19:24)
    jeżeli szkaluje i oczernia Polaków-to też odniesie sukces
  • ~Grażyna
    (2015-09-22 21:00)
    Pamiętacie baśń Andersena "Nowe szaty cesarza"? Pomyślałam o niej podczas oglądania naszej cudownej, oscarowej IDY. I teraz napiszę to, co większość widzów boi się napisać, by nie zostać wyśmianym, uznanym za "nieznającego się na sztuce": ten film to DNO, i to wcale nie ze względu na antysemityzm itd. (bo "Pokłosie" bardzo mi się podobało!). IDA właściwie mogłaby zamknąć się w 20 min. - nie wiem, po co ją tak rozwleczono? Ani akcji, ani napięcia, ani mądrej fabuły... Jednym zdaniem można by zrecenzować to "dzieło" i to naprawdę trzeba by się nieźle natrudzić, żeby wyłowić z filmu coś sensownego. Nigdy nie zrozumiem, za co tu ten Oscar, za to będę kibicować p. Skolimowskiemu.
  • ~mały CZESIO
    (2015-09-22 19:05)
    Chcę delikatnie przypomnieć, że "sukces" Idy odbył się wśród jednej konkretnej nacji,
    która ma wtyki w wielu państwach. Pozostałe nacje z nami włącznie nie zdobyły się nawet
    na podniesienie nogi.
  • ~Zippo
    (2015-09-22 20:39)
    Ajwaj, a dlaczego nie ma nic na temat antysemickich wybryków mniej wartościowej ludności tubylczej przeciw światłym krzewicielom postępu i POmyślności? Taka szkoda, taka strata, nie będzie nagrody :(:(:(
  • ~ania
    (2015-09-23 06:44)
    tatuś czeski żyd Buzek ma pozycje u swoich to nagroda możliwa.
  • ~Łowca Mosków
    (2015-09-23 07:07)
    Czy Skolimowski jest żydem? Jeżeli tak to nagroda murowana.
  • ~olo
    (2015-09-23 02:30)
    bedzie na DVD to zobacze
    zdjecia/optyke ma dobra
  • ~loko
    (2015-09-23 05:22)
    Pan Skolimowski jest reżyserem, który nie tworzy sztuki gładkiej, nie tworzy pop kultury, więc jego szanse na Oskara są niewielkie. To jest Ameryka, ehe, ehe
  • ~zacznij dzień od Bacha
    (2015-10-09 23:42)
    A na tej za..nej stronie niezmiennie skansen frustratów i byd...ów. Krzepiące.
  • ~gość
    (2015-10-09 22:15)
    A co to za paskudny kaszalot na tym zdjęciu?