"Kler" bije kolejne rekordy. Czy ten sukces może stać się zgniłą i gorzką porażką? [OPINIA]

| Aktualizacja:

"Kler" bije wszelkie rekordy popularności. Film Wojciecha Smarzowskiego zobaczyło już 2,5 miliona widzów, co sprawia, że niemal na pewno możemy mówić o najpopularniejszym polskim filmie po 1989 roku. Do poziomu rekordowego "Ogniem i mieczem" jeszcze trochę brakuje (obraz Jerzego Hoffmana z 1999 roku zobaczyło 7 151 354 widzów), ale dynamika oglądalności, rekordy otwarcia i drugiego weekendu i wreszcie – społeczne zainteresowanie i wywołana nim dyskusja sprawia, że "Kler" będzie filmem, który będzie miał największą publiczność. Co to tak naprawdę oznacza?

wróć do artykułu
  • ~Janina
    (2018-10-18 18:37)
    Najobrzydliwsze jest to że piętnowanie zdemoralizowanych księży uważa się za ataki na kościół.
  • ~Nauczycielka z LO
    (2018-10-14 12:09)
    Ten film w kinie oglondajom tylko ś..e!
  • ~edward
    (2018-10-10 03:54)
    wiecej takich filmow na nurtujace tematy w Polskim spoleczenstwie.
  • ~Chrzescijanin
    (2018-10-10 01:25)
    Biblia to najwiekszy orez Bozy,ktory niszczy ludzi idacych za szatanem.Demony znaja tresc biblii,dzisiaj nawet nie drza.To do ciebie !,pamietaj smierc nie czeka ,ona przyjdzie ,nie pomoga pieniadze ,medycyna,staniesz przed jednym Tym,ktory dal nam swoje Slowo.Biblia byla spisana w Starym Testamencie pod dyktando Ducha Swietego Bozego,w Nowym Testamencie przekazne Slowo bylo przez Syna Bozego,ktory zostal ukrzyzowany ,poniosl nasze grzechy na krzyz.On zwyciezyl smierc zmartwychstal i w ciele doskonalym ,niesmiertelnym ukazal sie swoim uczniom,oraz ponad 500 innym osobom,przed wstapieniem do nieba,do Boga Ojca.Pan Jezus Chrystus jedna ,niepowtarzalna ofiara wykonal swoja misje powierzona Mu przez Boga Ojca Swietego,naszego Stworcy.Do kazdego czytajacego,pamietaj diabel to zly duch,ktory walczy o twoja dusze,on ma dla ciebie miejsce w ciemnosci,spalanie sie w ogniu nie ziemskim z teskonoty, za Bogiem.Ja wybralem droge prosta, za Jezusem zgodna z Biblia,ide jak w Dziejach Apostolskich Sw.Piotr Apostol,ktory do starszyzny religijnej powiedzial,ze on woli sluchac Boga niz ich.Biblia to Bozy dar dla ciebie nie odrzucaj jej,na dobre i zle,za ten dar ponad 60 milionow ludzi oddalo swe zycie.
  • ~prawdajest1
    (2018-10-09 17:25)
    Chodzi oto ze to wlasnie tylko mala czesc prawdy machlojek i grzechu Watykanskiego,ktorego nikt nie nagra bo spotkalby sie z seryjnym morderca.Jak wy nie kumacie ze kosciol to Korporacja i z biblijnym chrzescijanstwem niewiele ma wspolnego.To oszukancza,balwochwalcza wierzenia,mikstura poganstwa i niby kochanie Jezusa a tu modly do...matki boskiej,a Jezus mawial; Ja jestem brama i nikt do Ojca nie przychodzi,tylko przezemnie" Nie znacie Pisma Swietego i do ludzi ktorzy jak ja pisza prawde,bo to mozna sprawdzic-in blanco mowicie "sekta" albo "nieprzyjaciel wiary",stanowczo nie - kochajacy Prawde a ona jest w Pismie,jeslibyscie poznali prawde i nauki Jezusa /Nowy Testament/ mieli w sercu,to zrozumielibyscie ze nikt nie potrzebuje kosciola (sczegolnie tak zepsutego i balwochwalczego) zeby sie podobal Bogu i mogl zasluzyc na zbawienie! Pozdrawiam myslacych!
  • ~jednoroczniak marek
    (2018-10-09 15:13)
    Ale zabolało! Znowu trzeba wydać niewąską kasę na prawicowych trolli! Żeby im zapłacić trzeba będzie znowu wprowadzić jakieś opłaty, dopłaty, solidarnościowe fundusze i inne ukryte podatki (które "oczywiście" podatkami nie są), żeby starczyło na propagande
  • ~I wierze mocno w to,ze " Kler ",to poczatek !.
    (2018-10-09 14:35)
    Film ten to poczatek,nowej epoki dla Polski,wielu siegnie w koncu po Biblie.Ksiega ta jest ,zrodlem madrosci,nie ma innej drogi.Polacy sa tradycyjni ,wygodni,dobrze sie czuja w tej religii, ktora ich ze wszystkiego usprawiedliwia,tylko jedno ,to nie jest to co nam Bog przekazal !.Smutne jest to,ze narod nie zna podstawowych kanonow wiary zawartych w Biblii,to nie religia, a wiara w Slowo Boze jest droga zbawienia.Caly proces zbawienia, jest wpisany w Biblii.Biblia Tysiaclecia wydana jest juz w kilku wersjach ,tlumaczen,przy okazji lekko sfalszowanych,ale mimo tego ,mozna z niej wszystko sie dowiedziec.Tragedia jest w nastepnym rozdziale naszej historii,ktora jest stale falszowana i wiele spraw ,a w szczegolnosci odnoszacych sie do " Kleru ", Kosciola rzymskokatolickiego wogole nie nauczana w szkolach !.Cenzuruje sie te sprawy,ktore od 500 lat ,sa znane w Europie.Historia Krk jest ukrywana,dlaczego bo ten kosciol ma moc trzymania swiata laickiego za m...de i w posluszenstwie wladzy.Lud zyjacy w ciemnosci jest latwy do rzadzenia.Pan Jezus Chrystus jest swiatloscia,ktora potrzebna jest do oswiecenia polskiego narodu.
  • ~Kamien mlynski - " Kler ".
    (2018-10-09 14:14)
    Ewangelia. Sw.Jana rozdzial 18 wiersz 6.Lecz kto by sie stal powodem grzechu dla jednego z tych malych,ktorzy wierza we Mnie ,temu byloby lepiej kamien mlynski zawiesic u szyji i utopic go w glebi morza.I list do Koryntian rozdzial 6 wiersz 9 - 10.Czyz nie wiecie ,ze niesprawiedliwi nie posiada krolestwa Bozego ?.Nie ludzcie sie !.Ani rozpustnicy,ani balwochwalcy,ani cudzoloznicy ,ani rozwiezli,ani mezczyzni wspolzyjacy z soba ,ani zlodzieje,ani chciwi ,ani pijacy,ani oszczercy,ani zdziercy nie odziedzicza krolestwa Bozego.
  • ~wąsatka madagaskarska
    (2018-10-09 12:34)
    Tylko zmanipulowane przez GW & TVN 24 ****** oglądają kler w kinie.
  • ~A, tak
    (2018-10-09 11:44)
    Dla mnie ten film ujawnia, że kiedy zamienia się Boga prawdziwego na boga według własnego wyobrażenia, konsekwencje są opłakane, dla całych społeczeństw. Choć widać je dopiero po czasie.
  • ~Obraza, obrazow i figur !.
    (2018-10-09 09:54)
    Na forum wylewa sie hektolitry pomyji i ************* obraza ich uczucia religijne.Stop czy,te czucia sa obrazane,kiedy cytuje sie na forum fragmenty Biblii Tysiaclecia ?.Czy obraza uczuc religijnych odnosi sie takze do przytaczanych historii Krk.To w takim razie w co wierza katolicy,skoro im Biblia nie pasuje ?.Cenzurowanie wpisow na forum dotyczacych niechlubnej historii Krk,jest lamaniem swobod obywatelskich,wolnosci slowa.Moze ktos z katolikow napisze historie Krk !.Najpierw musialby poznac ogromny material w bibliotekach roznych krajow.Sprawa z Biblia jest prostsza,za jeden dlugi wieczor mozna przeczytac Nowy Testament,a warto to zrobic.Nastepny krok to porownac nauke Krk z nauka biblijna !.Skad te roznice ?.
  • ~prawdziwy Polak
    (2018-10-09 03:11)
    odezwali się Piss Deraści broniący tzw.chrześcijanstwa. Ci faryzeusze nienawidzą Jezusa, Źydów,Biblii i całego przekazu ze Piśma świętego, Bronią kościoła rzymskiego jako narzędzia opresji dla swoich wrogów.
  • ~AMEN
    (2018-10-09 01:25)
    Skoro tak to wprowadzic Swieta Inkwizycje,wtedy bedziecie szczesliwi.Bo krytyka filmu to na jakiej podstawie ?.Co mowi Biblia o wierze,kim w Biblii sa biskupi,prezbiterzy i diakoni ,oraz starsi w wierze.Oni byli zonaci !.Celibat to wymysl szatana,a z nim odstepstwa od wiary plynacej z Biblii.
  • ~Biblia do reki - krok o prawdy !.
    (2018-10-09 01:19)
    Historia Kosciola rzymskokatolickiego jest jeszcze gorsza od filmu.Dlaczego przed narodem polskim jest ten fakt ukrywany.Kosciol rzymskokatolicki jest wsrod Polakow poczytany jako jedyna droga prowadzaca do zbawienia,jedyny prawdziwy kosciol zbawiajacy,a to jest w swietle Slowa Bozego klamstwo.Wystarczy uwaznie przeczytac samodzielnie Nowy Testament,Jezus Chrystus jest droga,brama,Zbawicielem,tylko On.Tradycja w tym przypadku dla Polakow jest zgubna,co widzimy to w naszej tysiacletniej historii.Komu zalezy na podtrzymywaniu szustwa , tylko zawsze rzadzacym i to od wiekow ,do dnia dziszejszego.Kierowanie Polakw do Biblii, to zblizenie ich do Boga,Syna Jego,ktory obecny jest wsrod nas wierzacych w Duchu Switym.Walka z klamstwem katolickim,to nie walka przyjacielem naszego narodu,a z odstepczym od fundamentu wiary Kk.Przekonanie ,ze Polska nie mze istniec bez Kk jest bledne,moze sa koscioly chrzescijnskie,w ktorych ludzie uczestnicza w ostatniej wieczerzy z chlebem i winem,gdzie nie ma kleru,a sa przelozeni kosciola i rada koscielna.Szkoda,ze narod nie moze poznac prawady z mediow, prawdziwego oblicza Krk.
  • ~veritas
    (2018-10-08 23:12)
    Na tym świecie nie ma nic za darmo. Tzw. „kościół katolicki” w Polsce zapłaci rachunek za szemrane interesy z plugawą zmianą. Referendum w tej sprawie już się zaczęło. Polacy głosują nogami i idą do kina, obejrzeć „Kler”.
  • ~putto
    (2018-10-08 23:00)
    Pokazać wszystkiego w jednym filmie się nie da, niuansować to można ale wieloma filmami, jakoś nie było krytyki serialu o księdzu co taki dobry był dla wszystkich dla równowagi powinno pokazać się tam i złego księdza, film "kler" jest atakowany przez zwolenników PIS bo rykoszetem bije w PIS i to jest istotne dla krytyków bo PIS wzięło sobie kler za swoich sympatyków i zwolenników a tu nagle okazało się że kler nie taki święty a wręcz przeciwnie więc w związku z tym co z tym PISem
  • ~curious
    (2018-10-08 22:53)
    ... a kiedy będzie film o pedalstwie w totalnej oPOzycji ?
  • ~macski
    (2018-10-08 21:59)
    Kler trafił zapotrzebowanie rynku??? To się nazywa zapotrzebowaniem społecznym.
  • ~Arnold
    (2018-10-08 21:18)
    Nakręcony przez ateistę któremu przeszkadza religijność Polaków. Czechy są fajne bo tam tylko jedna msza na tydzień a w Polsce to się modlą i modlą. Facet atakuje religię a nie kler.
  • ~Ratujmy nasze dzieci
    (2018-10-08 20:24)
    Wniosek jeden. Kichasz i troszczysz się o swoje dziecko ? Wypisz je z nieobowiązkowych zajęć szkolnych. Inaczej, zrobisz mu krzywdę. Reszta komentarzy to naparzanka sztachetami bez znaczenia dla dobra twojego dziecka.

Może zainteresować Cię też: