Ks. Zieliński: "Kler" przeszkadza Kościołowi w oczyszczeniu się z grzechów

| Aktualizacja:

Film przeszkadza Kościołowi w oczyszczeniu się z rzeczywistych grzechów, jednak nie zdoła odwieść od Kościoła ludzi rzeczywiście wierzących - powiedział PAP redaktor naczelny tygodnika "Idziemy" ks. Henryk Zieliński.

wróć do artykułu
  • ~Zatroskany
    (2018-10-10 05:55)
    Tak sobie myślę, że jeśli byłbym nauczycielem, to czy wskazanie uczniów błędu, jaki popełnia, jest przeszkodą w jego edukacji?
  • ~Miki
    (2018-10-08 18:48)
    Niestety księżulo kręci i próbuje wciskac nam ciemnotę.Płacić i pokutować.Tylko to nas przekona.
  • ~===
    (2018-10-07 19:06)
    Urban mowi i robi to samo.Kosciol mowi jedno,a ROBI CO INNEGO.PRZEPRASZAM NIEWINNYCH. Bronic trzeba!!! W NORYMBERDZE tez mieli OBRONCOW!!!
  • ~kox
    (2018-10-04 22:35)
    Wielki bóg, specjalista od płaskiej ziemi jak legenda głosi dał sukienkowej organizacji przywileje prania mózgu tym niezbyt oświeconym i obiecankę życia wiecznego w raju gdzieś tam daleko, daleko w kosmosie, tak daleko żeby się nikt nie dowiedział gdzie ale nie za darmo bo za grzecznie oddawane pieniążki, regularnie co tydzień a czasem przy różnych okazjach w intencji czegoś tam.
  • ~mikado
    (2018-10-04 20:56)
    Tylko swinie oglądają kler w kinie.
  • ~cross
    (2018-10-04 09:57)
    Mówiąc o oczyszczaniu kościoła miał na myśli powieszonych przez powstańców biskupów?
  • ~veritas
    (2018-10-03 21:00)
    Filmu nie widziałem, więc nie będę go komentować. Widzę natomiast histeryczną reakcję PiS dziuchów i podobną, choć o wiele bardziej stonowaną, reakcję biskupów. I jedni i drudzy uważają film za atak na sojusz ołtarza z tronem, przybierający w Polsce koszmarne i groteskowe rozmiary. Wiedzą, że grzeszą i sami wywołali w społeczeństwie reakcję sprzeciwu. Polacy znowu głosują nogami i idą do kina, obejrzeć TEN film.
  • ~buc
    (2018-10-03 17:36)
    prawdziwa cnota krytyki sie nie boi.nie moje mysli,gdzies zaslyszane.popi sie kler-czesc kleru-,panu jezusowi nic sie nie stanie umie chodzic po wodzie,tez zaslyszane.
  • ~Temida
    (2018-10-03 14:28)
    Czas sie zawijac darmozjady z sułtannach .... Teraz was wyspowiadamy paragrafem ...
  • ~Przeminelo z wiatrem - 1000 lat jak ,jeden dzien !.
    (2018-10-03 14:24)
    Co, tu ma wspolnego Bog z tym Kosciolem rzymskokatolickim ?.Dlaczego przez wieki, Biblia byla w zbiorze ksiag zakazanych ,do czytania dla plebsu ?.Polacy byli i sa oglupiani przez religie,wiara to zupelnie inna plaszczyzna, i nie opiera sie ona na autorytetach ludzkich.Wiara raz zostala przekazana nam w Biblii, przez prorokow Bozych i Syna Bozego Pana Jezusa Chrystusa.Tragiczne jest to,ze Polacy sa przekonani co do autentycznosci tego kosciola,tradycyjnie sa prowadzeni przez sekte jak baranki na rzez.Tak naprawde przynaleznosc Polakow do Krk ,wynika z tradycji,to jest dramat dla kazdego czlowieka,poniewaz koniec jest poza niebem w piekle.Kosciol ten za Piusa IX stal sie jedynym kosciolem zbawiajacym,a to jest niezgodne z Biblia.Zbawienie mamy przez wiare w nauke Boza ,przez Syna Jego Pana Jezusa Chrystusa.Ludzie chodza do kosciola, bo tak chodzili ich przodkowie,a ci z kolei nie mieli pojecia, ani o nauce biblijnej,ani tez o prawdziwej histori Krk.Biskupi,papiez ,wszyscy poprzebierani po co ?,poniewaz stwarza to atmosfere wizualna,ktora wyroznia ich od normalnych ,ludzi.Kto by przyszedl na spotkanie z biskupem,tlustym chlopem opowiadajacym bajki ,nie z tej ziemi ?.Tak przez 1700 lat stworzyli wokol siebie kokon z mitow,doktryn,dogmatow ,absolutnie w sprzecznosci z zawartoscia Biblii.Narod Polski oddaje wieksza czesc ,okultowi maryjnemu niz ,Synowi Bozemu,gdzie tu jest nakaz biblijny ?,usuneli oni drugie przykazanie Boze,10 - uzyskali dzielac te ostatnie na dwa oddzielne przykazania.Wj 20,4 - 6.Pwt 5,8 - 10.Pwt 4,10 - 20.Skutek w filmie " Kler ",tlumaczy w Liscie do Rzymian Apostol Sw,Pawel rozdzial 1 wiersz 23 - 32.
  • ~lulek
    (2018-10-03 14:13)
    Film "Kler" wszedł na ekrany we wrześniu 2018 a co przedtem utrudniało Kościołowi "w oczyszczeniu się z rzeczywistych grzechów" przez 20 lat: pycha i zakłamanie kleru (z małej)
  • ~rychu
    (2018-10-03 14:03)
    klecha Zieliński KLAMIE !!!!!!!!!!!!!!! spowiedz, lub jak klecha woli "oczyszczenie sie z grzechow" (a to nie jest to samo), zaczyna sie od wyznania grzechow !!!!!!!!!!! grzechy tej katolskiej mafii w ktora zmienil sie Kosciol Katolicki w Polsce sa tak koszmarne ze konieczne jest publiczne wyznanie tych grzechow !!!!!!!!!!!! jak film moze im w tym przeszkadzac ??!!!! ale podobno kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek ... !!!!!!!
  • ~Jacky
    (2018-10-03 13:48)
    Nie dorabiajcie gęby prostej sprawie.Film nie ma nic wspólnego z wiarą.To wycinek z przestępczej organizacji jaką jest Kościół Katolicki.
  • ~Norymberdzki
    (2018-10-03 13:44)
    Panie Zieliński ! Dopiero teraz kościół katolicki chce się oczyszczać? Dziecinne argumenty.
  • ~OLOtarg
    (2018-10-03 13:38)
    panie ksiądz strasznie to słabiutkie to pana biadolenie
  • ~W.Borsa
    (2018-10-03 13:21)
    Najwyższy czas oddzielić WIARĘ od OSZUSTÓW którzy na niej ŻERUJĄ!
  • ~Torquemada
    (2018-10-03 12:59)
    Jak można pokazanierawdy nazywać ideologią?! Oczywiście kler (zwłaszcza polski) jest "bez zmazy"! Niestety, w tym gronie jes zbyt dużo pyszałkowatych arogantów, o dewiantach nie wspominając! Sam miałem bliższy (i przykry) kontakt z pijanym, zataczającym się przy ołtarzu i bełkoczącym biskupem odprawiającym pasterkę (i to nie był wcale powszechnie znany Głódż!), o licznych księżach "bawidamkach" nie wspominając. Oni są tak ważni, że nie znoszą najmniejszej choćby krytyki!
  • ~Manna
    (2018-10-03 12:31)
    Rzygać się chce. A co wcześniej stało na przeszkodzie samooczyszczenia kleru? Zła pogoda? "Krzywe" spojrzenia ateistów? A może zasłona zupa przygotowana przez gosposię?
  • ~uważam ,że do zbawienia nie jest mi potrzebny ksionc
    (2018-10-03 11:26)
    Tak ,tak a ksionc Kloch zaraz wypowiedział się na zasadzie -au was biją murzynów - Chłopcy w sutannach musicie znieśc to co nabroiliście a nie opowiadać inni też deprawują .Ci inni czasem są inni a czasem tacy sami . ,natomiast wy pouczacie nas ,że grzeszy się myślą ,mową i uczynkiem .Pamiętacie odpowiedż Rydzyka na pijaństwo biskupa co to auto na latarni zatrzymał . Ha,ha,ha biskup pije ? to była odpowiedż ,terz powinien powiedzieć Ha,ha ha ksionc tenteguju ?
  • ~niezadowolony
    (2018-10-03 11:11)
    Socjalizm zniszczył morale wędrujących ze wschodu i odwrotnie. Tak sama nacja jest na szczytach władzy kościelnej, sądowniczej i w adwokaturze, i w rządzie . To są ci sami ludzie z tego samego narodu. Ich grzechy przypisywane są chrześcijanom. A reżyserzy z tego samego plemienia chcąc niszczyć Polskę i Polaków pokazując przywary, wady swego narodu przypisując je Polakom. Czas na prawdę. Dlatego rządzący z kleru, sądownictwa i innych instytucjami niepolskich w Polsce wszyscy won z tych stanowisk, czas na młodych o czystej moralności.

Może zainteresować Cię też: