Awantura o "Kler" eskaluje. Ks. Isakowicz-Zalewski pod ostrzałem Tomasza Raczka. "Musi się wyspowiadać"

Nie ustają emocje wokół nowego dzieła Wojciecha Smarzowskiego. I to mimo tego, że "Kler" jeszcze nie doczekał się premiery. Już teraz śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z najbardziej kontrowersyjnym filmem roku.

wróć do artykułu
  • ~Lutecki
    (2018-09-11 13:33)
    Dlaczego z pieniedzy podatnikow finansuje sie Radio Maryja i Rydzyka? Ja jestem przeciw, ale to nikogo nie interesuje!
  • ~ ~
    (2018-09-11 13:31)
    A co to? kościół i księża są pod jakąś szczególną ochroną w Polsce! Koniec obłudy i zamiatania afer kleru czy pedo.filii pod dywanik!
  • ~prf
    (2018-09-11 13:15)
    A dlaczego katolicy nie mogliby popierać ujawniania obłudnej strony Kościoła? Wiara i religia to jedno, Kościół to drugie.
  • ~Liverator
    (2018-09-11 13:04)
    Ten film był finansowany z pieniędzy Polaków-Ateistów. W tym i z moich.
  • ~Prawda w oczy kole
    (2018-09-11 13:33)
    A dlaczego z pieniędzy podatników finansuje się Rydzyka?
  • ~właśnie
    (2018-09-11 13:49)
    Dobre pytanie, dlaczego z pieniędzy podatników finansowany jest kler?
  • ~77
    (2018-09-11 13:37)
    ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - FUCK YOU !!!! Co za arogancja, by zakładać, że wszyscy tutaj są katoliccy, a nawet religijni
  • ~Ryszard
    (2018-09-11 13:44)
    Ksiądz Isakowicz- Zaleski nie zauważył faktu,że Polska jeszcze nie jest własnością Kościoła i jego urzędników.Jesli film przedstawia niepradziwy obraz to nic prostszego jak temu zaprzeczyć pokazując postępowanie kleru ( bez pazłotka )
  • ~elmo
    (2018-09-11 13:49)
    no i co ??? może choć w milimetrze film prawdy nie pokazuje ???? franciszek ma racje rozgodzinic część tego dziadostwa jak nic
  • ~Misio.,,,,...,,,,..,,.,
    (2018-09-11 13:38)
    W różnych teoriach porównuje się kapłana z Bogiem, a Bóg , to chodząca doskonałość. W takim rozumowaniu jest błąd logiczny. Są to teorie z państw starożytnych. Panie Isakowicz. Oddajmy Bogu co boskie , a człowiekowi co ludzkie
  • ~eXpert
    (2018-09-11 14:32)
    Czarni pobladli z przerażenia, bo zrozumieli, że okres ochronny dobiega końca!
  • ~Piotr
    (2018-09-11 14:13)
    Przecież katolikom również należy się prawda.Własnie na takie cele powinny być przeznaczane publiczne pieniądze. Z niecierpliwością czekam na premierę.Do zobaczenia w kinie.
  • ~ewka
    (2018-09-11 13:35)
    a dlaczego z kieszeni podatników NIE katolików finansuje RZAD Kościół, niech pan Zalewski nie zapomina iż nie wszyscy obywatele są katolikami czy osobami wierzącymi co za obłuda ze strony księdza jak nas doić to jest dobrze wstyd
  • ~Wergiliusz
    (2018-09-11 14:41)
    Bezczelny księżyna! Jakoś mu nie przeszkadza, że np. szkolna indoktrynacja religijna jest finansowana również przez obywateli, którzy nie kultywują wierzeń o diabełkach, aniołkach i cieleśnie wniebowziętych dziewicach.
  • ~Szyba
    (2018-09-11 14:43)
    Jak z kieszeni niewierzących ładuję się dyrektorowi RM to ksiądz nie protestuje !
  • ~kinomanka
    (2018-09-11 14:10)
    Chyba przejdę się do kina....
  • ~Majkajz
    (2018-09-12 00:44)
    Prawdziwe pytanie brzmi: "Dlaczego z pieniędzy podatników, także tych, którzy katolikami nie są, jest opłacana przez państwo instytucja, która wielu podatników naciąga dodatkowo na często ogromne datki pod hasłem - co łaska?
  • ~slazak
    (2018-09-11 13:35)
    wychodzi podwojna moralnosc sukienkowych
  • ~lucek
    (2018-09-11 13:48)
    Z tego samego powodu z którego finansuje się Kościół z pieniędzy podatników (w tym nie-katolików).
  • ~Agata
    (2018-09-11 23:12)
    ILE JEST CHRYSTUSA w „Kościele chrystusowym”? *** Chrystus nie miał żadnego majątku *** Chrystus nie używał żadnych liturgicznych ubiorów. Ubierał się jak wszyscy. *** Chrystus nie ustanawiał żadnych świętych. *** Chrystus nie potrzebował świątyń do modlenia się. *** Chrystus nie modlił się do obrazów i rzeźb. *** Chrystus ( ani Jan Chrzciciel ! ) nie chrzcił niemowląt. *** Chrystus nikogo nie bierzmował. *** Chrystus nikomu nie udzielał ślubów. *** Chrystus nie udzielał ostatniego namaszczenia. *** Chrystus nie sprawował pogrzebów. *** Chrystus nie żądał od swoich uczniów przysięgi bezwzględnego posłuszeństwa. *** Chrystus nie ustanowił celibatu. Jego uczniowie mieli rodziny. *** Chrystus nie pobierał żadnych opłat za swoje modlitwy. *** Chrystus uważał wszystkich ludzi za równych nie dzielił ich na gorszy i lepszy sort. *** Chrystus życie człowieka uznawał od urodzenia a nie „od poczęcia”! *** Przecież obchodzimy Boże Narodzenie a nie „Boże poczęcie” *** Chrystus wybaczał w imieniu Boga, wszystkim grzesznikom. Potępiał zło i hipokryzję. Do wybaczania upoważnił uczniów. I tylko do tego. A nie do ustanawiania nowych praw i zasad nazywanych dogmataami.. *** Chrystus sprawował KOMUNIĘ (wspólność i zespolenie) tylko jeden raz w życiu. *** Wszystkie prawa władcze, biskupi nadawali sobie sami w ciągu 1600 lat istnienia zorganizowanych struktur K.K. *** T. zw. „Sukcesja apostolska” została wymyślona przez biskupów. *** Chrystus w Kościele Katolickim JEST TYLKO NA CHORĄGWIACH, OBRAZACH, RZEŹBACH I W NIEKTÓRYCH NAZWACH KATOLICKICH ŚWIĄTYŃ. W „treści” Kościoła Chrystusowego (Katolickiego), myśli Chrystusa prawie nie ma, jest tylko DĄŻENIE DO WŁADZY I KASY. CAŁA STRUKTURA ORGANIZACYJNA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ( DIECEZJE – ORDYNACJE Z ABSOLUTNĄ WŁADZĄ BISKUPÓW ORDYNARIUSZY ) JEST URZĄDZONA WYŁĄCZNIE POD KĄTEM ZDOBYWANIA MAJĄTKU I WŁADZY. 5

Może zainteresować Cię też: