Ojciec Zięba wściekły na film Smarzowskiego jeszcze przed premierą: "Kler" robi normę z patologii

Takie filmy jak "Kler" mamy od 25 lat i za każdym razem jest w nich mniej więcej to samo. Chętnie oglądają je antyklerykalni radykałowie, którzy czekają tylko, żeby "dowalić Kościołowi" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" dominikanin o. Maciej Zięba.

wróć do artykułu
  • ~sic.
    (2018-08-26 12:15)
    Patrzac na polskich biskupow np. Jedraszewskiego niestety , np. Rydzyk niestety to wszystko patologia. Nie wszystkich nalezy oceniac w ten sposob ... sa wyjatki pozostaje to bolesne ale ... Polski Episkopat zyje w komitywie z PiSem na szkode Polski. Wszycy chyba zapomnieli ze Polska to panstwo laickie. A Prezydent ministrant, biegajacy po odpustach to cyniczna karykatura wiary ... Coz powiedziec o Kaczynskim zionacym nienawiscia na mownicy ... obrazajacego poslow i polakow ... a potem siedzi w pierwszej lawce i i dzie do komunii ...
  • ~ ~
    (2018-08-26 10:54)
    Prawda w oczy kole panie Zięba! Ale to bulgoczące sz am bo jakim jest kościół w Polsce w końcu wyleje i nie pomoże wam nawet PiS który na stronie z , pe do fi la mi ,wykasował nazwiska tych z koloratkami! tak samo jak blokowanie stron przez rząd które krytykują kościół!!! Skończy się już niedługo wasza nietykalność i podłości jakich się dopuszczacie! Amen...
  • ~qum
    (2018-08-26 10:38)
    Kościół katolicki patologią jest i basta !
  • ~W.Borsa
    (2018-08-26 11:17)
    Każda religia była i jest hamulcem postępu i prawdziwej wiedzy.
  • ~Szyba
    (2018-08-26 10:43)
    Panie Zięba w kościele amerykańskim udowodniono w sposób nie podważalny , że 18% duchownych to pedofile . Czy założenie że w polskim kościele , jest podobnie to jest jakieś nadużycie ?
  • ~Adam Lisiecki
    (2018-08-26 10:52)
    jestem głęboko wierzący, znam prywatnie wielu wspaniałych kapłanów ale poprzez zamiatanie pod dywan" kościół uniemożliwia ocenę faktycznych rozmiarów zjawiska. Część kleru czuje sie niestety ponad prawem. Podobne zachowania obesrwuje sie w policji gdzie kilka "zgniłych jabłek" psuje całą skrzynkę.
  • ~Papa
    (2018-08-26 10:54)
    Jak się czyta o tym ,że jakiś klecha w USA gwałcąc dziecko złamał mu kręgosłup , zrobił kaleką i spokojnie żył sobie dalej chroniony bo to ksiądz, to co się myśli o klerze ? Film zawsze pewne rzeczy przejaskrawia ale to jest cel zamierzony. Przekaz ma docierać do możliwie największej rzeszy widzów. Nawet osławiony "suweren" musi to zrozumieć. Jak PiS robi robi ludziom wodę z mózgu w myśl zasady ,że ciemny lud to kupi to kleru to nie rusza. Widzi głupotę władzy, kłamstwa , łamanie konstytucji i złodziejstwo na niespotykaną skalę i milczy. To niech się zobaczy w tzw pigułce jak ludzie Go widzą.
  • ~Niestety formalnie też katolik
    (2018-08-26 11:15)
    Panie Zięba jestem tępy cham ze wsi lat 68 i znam trochę historię katalicyzmu.Ile mordów i to w milionach dokonano w ramach czystości wiary:Arianie,Donatyści,Machinejczycy ,Waldensi,Husyci, że o 10 tchamilionów Indian i Murzynów nie wspomne."Tak trzyma c" panie katolik.
  • ~Vce hrbia de Bragelone
    (2018-08-26 10:48)
    Jesli takie zdarzenia wystepuja nie w kosciele lecz wsrod chlopcow w sutannach to trzeba to pokazywac.Grzech jest ,grzechem i moze byc rowniez w sutannie.Wprowdzenie indeksu zakazanych dziel jest bez sensu ,naleze do pokolenia ktorego lektura szkolna byla na indeksie koscielnym i co z tego .Wierze nadal .Pojde na ten film i juz!
  • ~SJJ
    (2018-08-26 11:30)
    Zamiast roztrzásac sié nad krytykami koscioła katolickiego w POLSCE, sami decydenci tego koscioła powinni wziásc té krytyké do swych serc i opierajác sié na PISMIE SWIÉTYM tak reformowac ten kosciół, by tych sprawek było coraz mniej. Ja jako Chrzescijanin wcale nie dziwié sié tymi atakami, wystarczy przyjrzec sié działaniom i anty Chrzescijanskim ruchom samego Franciszka - głównego pastora katolikków. Film jak film w duzej mierze moze i przesadza, takie rzeczy nie zdarzajá sié wszédzie, ale i jedna taka sprawa, to juz gwózc do trumny, ze strony koscioła, który powinien byc swiéty.
  • ~Mon
    (2018-08-26 10:54)
    Ksiądz Ziemba udaje, że nie wie o co chodzi. Nie trzeba daleko szukać przykładem są ostatnie urodziny flaszki. Poza tym nie spotkałem się z przypadkiem gdzie ksiądz katolicki dobrowolnie przyznaje się do pedofilii. Problem jest marginalizowany przez władzę i polski kościół. Dlatego proszę nie twierdzić, że to nie patologia a pojedyncze przypadki. Bomba cały czas tyka w Polsce. Wybuch nastąpi wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa. Już dzisiaj jednak bliscy osoby molestowanej stają w jej obronie a jeszcze niedawno molestowanym nie wierzono, że doznali krzywdy od osoby duchownej.
  • ~kucharka
    (2018-08-26 14:32)
    Przede wszystkim kłamstwo to też jest grzechem a czynione przez księdza publicznie staje się obrzydliwe nie tylko dla katolików ale też dla niewierzących. To że w naszym kraju nie upubliczniono listy pedofilów księży to nie oznacza że ich nie ma i ksiądz nie powinien się na tej podstawie zapierać, bo błaznowanie nie przynosi chluby kościołowi a ludzie sami potrafią myśleć.Papież w Irlandii teraz przeprasza za popełnione czyny kleru a gdzie byli hierarchowie kościoła jak były dzieci krzywdzone przecież to ciężki grzech a oni codziennie odprawiali msze przyjmowali komunie i włos im z głowy nie spadł a niektórych jeszcze koledzy ogłosili świętymi . To jest właśnie profanacja wiary.Rozumiem też że o. Zięba nie znał biskupa Wesołowskiego .
  • ~kinowidz
    (2018-08-26 14:11)
    Prawda w oczy kole. Kler nie ma kontrargumentów na swoją obronę. Dowodem jest to, że libację trzech proboszczów Zięba nazywa kpiną z ostatniej wieczerzy. Nawet oglądając tylko zwiastun widać, że nie ma tu żadnej analogii. No cóż, klechy, trzeba będzie zacząć się spowiadać z grzechów wobec Polski.
  • ~wawa
    (2018-08-26 12:30)
    Wprawdzie widziałem tylko zwiastun ale..... A ja powiem proszę księdza - uderz w stół a nożyce się odezwą.
  • ~jj25
    (2018-08-26 14:47)
    NIE MYL POJĘĆ! Od wieków kler chce, żeby to UJEŻDŻANIE było BEZKARNĄ normą! To nie jest patologia wśród kleru, tylko jego WIĘKSZOŚĆ!
  • ~Anna
    (2018-08-26 14:26)
    Ksiądz z Tylawy też nigdy nie został aresztowany. Został skazany na 2 lata w zawieszeniu na 5 lat, czyli nie siedział ani dnia (więc w raporcie wśród osób osadzonych za pedofilię go nie było), i więcej: od lat jest znów niewinny jako ta lilija: jeśliby się znowu dopuścił molestowania, to nie powoduje to odwieszenia wyroku (bo 5 lat dawno minęło), tylko sąd go traktuje jak niewiniątko, któremu się przydarzyła niewinna słabość.
  • ~hiob
    (2018-08-26 10:53)
    Poczynania kleru z pokolenia JP II to pogarda dla ludzi wierzących. Kiedy Papież zawita do Polski i posprząta?
  • ~Norbert
    (2018-08-26 13:23)
    Religia ,wiara ,kler wywołują u mnie odruch niewiarygodnego wręcz obrzydzenia
  • ~E
    (2018-08-26 11:02)
    Panie Zieba z tego co pan mowi wnioskuje.ze u was jest k anielsko i pieknie!Ale to klamstwo!!!Trzeba samemu byc dobrym chrzescijanem.a dopiero bedziecie przykladem dla nas. Kosciol juz dawno powinien przejsc reformy. Nabor na ksiezy powinien byc dobrze przeprowadzony lacznie z badaniami psychologicznymi.Teraz obserwujac postepowanie ksiezy i to tych z malych miasteczek.wsi .wielu z nich nie powinno nimi byc!Wiele spraw z ich postepowania nie da sie ukryc. Jak tu brac przyklad takich klech!!!W kosciele coraz mniej mlodziezy.sami zniszczcie wiare ludzi!!!!
  • ~Wisła
    (2018-08-26 11:12)
    tylu zatrzymali i żadnego nie aresztowali? to może to właśnie jest problem księże? i norma?

Może zainteresować Cię też: