Obraz Wojciecha Smarzowskiego "Kler" budzi ogromne emocje. Ze zwiastuna który na kilka dni trafił do sieci, widzieliśmy obraz polskiego stanu duchownego który na pierwszym planie stawia pieniądz i wódkę. A wśród nich znajdują się i osoby grzeszące z kobietami, jak i pedofile.

Zwiastun wywołał burzę - jedni odsądzali Smarzowskiego od czci i wiary, inni zapowiadali, że na film na pewno się wybiorą.

Wczoraj zwiastun zniknął z sieci, co spowodowało falę domysłów i snucia teorii na temat ingerencji osób, którym zapowiedź filmu miałaby przekazać. Jak dowiedzieliśmy się w firmie Kino Świat, dziś zwiastun film "Kler" ma do sieci powrócić, a jego zniknięcie było spowodowane "kosmetycznym błędem".

W rolach głównych w filmie pojawią się Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. „Kler” został nominowany do Złotych Lwów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.