Ernest Bryll zwolniony, bo skrytykował "Legiony"? PISF wydał oświadczenie

Ernest Bryll nie został zwolniony. Likwidacji ma ulec Dział Literacki, którego jest kierownikiem i jedynym pracownikiem - informuje PISF. Jak zaznacza, powodem była zmiana koncepcji funkcjonowania działów, a nie krytyczna opinia Brylla o scenariuszu "Legionów".

wróć do artykułu
  • ~Roman
    (2018-05-22 12:56)
    Ile jeszcze "fuch" w tym kraju - kierownik i do tego jedyny pracownik !!!!!! tylko takie państwowe "posady", ciekawe czy dostaje wynagrodzenie za kierownika i pracownika jednocześnie ( dubeltowe).
  • ~SDFGHJ
    (2018-05-20 20:58)
    przecie ten PAN MA 83 OSIEMDZIESIĄT TRZY LATA, CZAS NAJWYŻSZY NA EMERYTURE, PANIE DZIADKU Z KOMUNISTYCZNEGO SPATKU.
  • ~kierat
    (2018-05-19 23:08)
    Pilsudski nie byl taki krysztalowy, ma wiele za uszami i nie powinno sie go tak gloryfikowac.
  • ~anty_błazen
    (2018-05-17 12:47)
    Jednoosobowy dział :)
  • ~gagik
    (2018-05-17 11:53)
    PISF pod rządami PiS może spokojnie zmienić nazwę na PiS - nikt nie zauważy.
  • ~Qwerty
    (2018-05-17 10:26)
    Przyszła kolej na rozp...dalanie kolejnego odcinka zadań, jakim jest PISF. Sługi jarosława chcą usunąć F ze skrótu i taki PIS będzie produkował same patriotyczne gnioty...
  • ~Mini Strand
    (2018-05-17 10:10)
    no....w sumie to po co Dział Literacki skoro decyzje o tym na co dawać pieniądze sa podejmowane przez Partię i Rodzinę?
  • ~Szary Wilk
    (2018-05-17 10:08)
    Główny bohater Józek co toczy z Legionami swój życia wózek. O Boże szykuje się powtórka rodem "Korony z krochmalu"
  • ~gebel SSy wku..rwieni ,że Polacy
    (2018-05-17 09:48)
    zaczęli dbać o swój PATRIOTYZM :-) NAZIZM-MADE IN GERMANY - only,forever!!!
  • ~Maryla Kociara
    (2018-05-17 07:54)
    Jeden przywódca, jeden naród, jedna myśl, jeden kierunek, jeden jadłospis, jedna rasa kotów, jedna godzina robienia kupy rano...
  • ~John
    (2018-05-17 07:27)
    Czas na czystkę w tym bagnie filmowym!
  • ~Ciechoroba
    (2018-05-17 01:21)
    Bryll nie przepuścił okazji aby pomoc swojemu narodowi a zaszkodzić Polakom.Oni już lewitują na łysinach by przy kazdej okazji bronić swojej nadreprezentacji .Niestety pełno tego towarzystwa w zarządach stow. pisarzy polskich i w z.l.p.Ano w Zarządach jak zwykle. Są jak zwykle bezczelni,butni i arogancy wobec Polakow ,no ale jak widać ,w polskich okolicznościach przyrody można sobie poużywać do woli i bez problemu...
  • ~Filip
    (2018-05-16 23:13)
    Film pokazujący Legiony powinien powstać, młode pokolenie pozna historie wyzwolenia polski spod zaborów.
  • ~pad
    (2018-05-16 23:00)
    jak Maciuś produkuje to będzie hicior :)
  • ~Filistyn
    (2018-05-16 22:42)
    Już nie mogę się doczekać na tego "głównego bohatera Józka". Co to będą za emocje!!! Kupiłem właśnie dwa opakowania popcornu i butelkę oranżady Helena.
  • ~mkk
    (2018-05-16 21:29)
    Huraaa!! NAreszcie będzie film, który zaskoczy nas fabułą. Bo przekonanie, iz Piłsudski w tym czasie odniósł jakieś militarne przewagi jest niemożliwe. Piłsudski wtedy jeździł sobie z wozami dokoła pewnej wioski. A z filmu pewnie będzie wynikać, że wygrał I wojnę. A po co Kostiuchnowka? Bitwa pod Kosciuchnówką była samobójcza: wybito jeden pułdk legionowy niemal do nogi. A ofensywa Brusiłowa i tak dalej nie poszła... To było takie Lenino Legionów: wielkie ofiary w żołnierzu psu na budę. P.S. I ponadto: Pierwsza Kadrowa w triumfalnym marszu to mit. Nikt ich w Królestwie nie witał. Przeszli przez kawał kraju, z Kielcami włącznie ,przy zerowym zainteresowaniu nie tylko Polaków, ale i wojsk rosyjskich i z podkulonymi ogonami wróócili. No taka wycieczka pieszo-konna. Po co o tym robić film? Zero suspensu...

Może zainteresować Cię też: