Przedstawieciele środowisk filmowych piszą list do ministra Glińskiego w obronie szefowej PISF

| Aktualizacja:

Nie zachodzi żadna z przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora PISF w trakcie kadencji; jest to też niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego festiwalu filmowego w Gdyni - napisali w liście otwartym do ministra kultury przedstawiciele środowiska filmowego.

wróć do artykułu
 • ~Jula
  (2017-10-12 11:14)
  Do niego pisać po jkie licho ? On tylko wykonuje ruchy nakazane jak robotowi(premierowi) technicznemu pozwolono.
 • ~dominick
  (2017-10-12 14:14)
  Brawo Panie Ministrze, tak trzymac.
 • ~zenek zbenek
  (2017-10-12 15:11)
  Kto ************* na to stanowisko pania Sroke? Byla i jest posluszna pewnym grupom interesow, zaangazowana w afere Igrzysk Zimowych w Krakowie, ktore nie mogly i nie doszly do skutku, ale wydano na to miliony zlotych i nikt z tego nie umie sie rozliczyc. Trzeba nowej komisji? Ci, ktorzy je tak zawziecie bronia mogliby zamiast wyglaszania obelg w kierunku pana Glinskiego, glosic i opisywac jej osiagniecia zawodowe. Spoleczenstwo pragnie dowiedziec sie jaka to osobe zasluzona dla polskiego kina che odwolac pan Glinski i co przez prawie trzy lata kierowania Instytutem osiagnela. Jakos odwaznych brakuje, czy nie ma o czym mowic? Mam nadzieje, ze jeszcze o pani Sroce uslyszymy po rozwinieciu sledztwa razem z pania Marczulajtis. Nie zycze jej tego, ale z roznych stron dochodza glosy o czyms brzydko pachnacym.
 • ~Wittorio
  (2017-10-12 20:37)
  U nas jest wszystko na opak.Pani Sroka otrzymała pozytywna opinię zarządu i na nic to się zdalo,bo ktoś wyżej stojący zapewne nakazał Glińskiemu,że miejsce ma się zwolnić i koniec.Z kolei pani Przyłębska otrzymała negatywne poparcie swoich szefów na sędziego sądu okręgowego ze względu na brak kompetencji,a została prezesem Trybunału Konstytucyjnego z pocałowaniem w łapkę i nie tylko przez mieszkańca Belwederu.Bądz tu człowieku mądry.A wy kumacie coś z tego?
 • ~Krzysztof
  (2017-10-16 17:47)
  W liście który napisała pani Sroka była prawda no i o co chodzi tym dwóm śmiesznym facetom Glińskiemu i Sellinowi ? Jak długo rządy tych szkodników kultury polskiej będą jeszcze trwały ?????

Może zainteresować Cię też: