Piotr Fronczewski w mocnym przesłaniu: Naprawdę myślisz, że sterowanie sądami nie ma wpływu na twoją przyszłość? [WIDEO]

| Aktualizacja:

Jakie będziesz miał szansę na uczciwy proces, jeśli okaże się, że w sądzie walczysz z kuzynem członka rządu, od którego zalezy uposażenie, awans i dalsza kariera sędziego? - pyta w przesłaniu internetowym Piotr Fronczewski.

wróć do artykułu
  • ~obywatele
    (2017-08-08 14:58)
    ODWAŻNY INACZEJ ,,,a gdzie była twoja odwaga i głośnomówność ... 44 powody, aby rozliczyć dorobek PO+PSL: 1)2011 na żądanie Merkel Tusk daje 24 miliardy złoty naszych pieniędzy(z funduszu demograficznego który był przeznaczony na emerytury , renty,) na ratowanie EURO (2 Afera taśmowa 3) Afera hazardowa 4) Afera wyciągowa 5) Afera stadionowa 6) Afera autostradowa 7) Afera stoczniowa 8) Afera AmberGold 9) Afera Elewarru 10) Afera z informatyzacją MSW 11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 13) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 14) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 15) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 16) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 17) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 18) Podniesienie VAT-u na wszystko 19) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 20) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 21) Podniesienie akcyzy na paliwo 22) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 23) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 24) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 25) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 26) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 27) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 28) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 29) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 31) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 32) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 33) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 34) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 39) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 40) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 41) Ograniczenie potencjału militarnego 42) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 43) dzika prywatyzacja kamienic w Warszawie , ok 40tys. ludzi na bruku , spalono zywcem lokatorke Jolantę Brzeską ... 44) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi
  • ~yes it is
    (2017-08-08 14:28)
    niby były opozycjonista, a wygaduje głupoty, jak by obecne sądy nie były skorumpowane i zależne to 80% społeczeństwa nie chciało by zmian panie "opozycjonisto" Obudź się pan i przestań pleść głupoty
  • ~Jonasz
    (2017-08-08 14:37)
    Frączewski już totalnie zgłupiał na starość. Ta ustawa jest dokładnie po to, żeby sitwę w wymiarze nie-sprawiedliwości wysłać na emeryturę. Jemu może się wydawało, że to co dotąd działo się w sądach było wzorcowe - bo właśnie tacy jak on uprzywilejowani mieli parasol ochronny. Podobnie jest wszyscy aferałowie i inny POmagierzy oświeconych. Niech zrobią czystkę esbeckich toważyszy, a potem nie mam nic przeciwko powrotowi do obecnego systemu elekcji sędziów.
  • ~wojtas
    (2017-08-09 08:58)
    Może pan Piotr miał do tej pory szansę na uczciwy sąd Jako osoba znana szanowana może mógł liczyć na to że leniwy i skorumpowany sędzi podejdzie w miarę pragmatycznie i poważnie do sprawy.Ja jako Wojciech -zwykły obywatel bez znajomości i sławy , w obecnej sytuacji na sąd nie mogę liczyć .Dlatego ,że Pan Piotr jest jeden a takich Wociechów są miliony -zmiany w tym ***** zwanym niesłusznie niezawisłym i sprawiedliwym sądownictwem są po prost niezbędne.
  • ~Marian
    (2017-08-08 13:53)
    sądy niezależne jak najbardziej , ale PO samo przyznało że sądy są ich no co zulik
  • ~natemat
    (2017-08-08 14:35)
    Jeszce jedna ofiara "prawdy całą dobę".
  • ~Polanski
    (2017-08-08 13:57)
    A to do tej pory nie ma sterowania sądami? Panie Frączewski nie bądź Pan naiwny. Właśnie dlatego trzeba coś zmienić, bo ludzie czują że jest coś nie tak. Capito?
  • ~Bożenna
    (2017-08-09 09:05)
    Panie Fronczewski!! Czy w takim razie Pan uważa , że skazywanie za kradzież roweru chorego psychicznie na wiezienie, czy za kradzież batonika jest w porządku?. Skazywanie tych co ścigają złodziei , a nie złodziei, to ok?Skazanie Kamińskiego na 3 lata bezwzględnego wiezienia świadczy o odlocie tego sędziego z nienawiści do prób ukrócenia w Polsce korupcji. Przyznanie 300 tys odszkodowania mordercy za brak w wiezieniu luksusowych warunków ? Zaklepywanie złodziejskich prywatyzacji nieruchomości dla mafii ? Buta i oderwanie sędziów od zwykłych ludzi Pana nie boli ? Nie skazanie zbrodniarzy komunistycznych przez dziesiątki lat było fajne? Przecież przez te wszystkie lata sądy stwarzały pozory wykonywania prawa. Przykładem młodzi sędziowie , bezczelni, bez kręgosłupa moralnego i empatii, często występujący przeciw władzy w Polsce i Polakom , jak Łączewski czyTuleja, który nam wszystkim każe dodatkowo płacić pieniądze mordercy.Może ustawy Ziobry nie do końca dopracowane, ale przecież w końcu to jest ostatnia szansa na praworządność w Polsce. Zlituj się Pan, strasznie Pana lubie, więc bardzo proszę nie sprawiać mi więcej przykrość i nie gadać bredni.
  • ~Sokular
    (2017-08-08 14:34)
    UCZCIWI nie lekają sie porządku w sądownictwie.................
  • ~maly
    (2017-08-08 14:57)
    Fronczewski ty zaiminij się aktorstwem a nie sądami.to co wypisujesz to jest żałosne chyba ze ci w dekiel wali.
  • ~Ferdek
    (2017-08-09 16:12)
    Oj niepotrzebnie sie pan łączy z tymi co to zrobią wszystko aby było jak było . Znakomita większość prawników jest po przeciwnej stronie prawa. Są tam gdzie są przekręty, nadużycia wystarczy czytać o reprywatyzacji, byli, sterowali, fałszerstwa poświadczali i są nadal.
  • ~bez poważąnia
    (2017-08-09 11:25)
    ja myślę panie tzw. aktorze Frączewski, że najwiekszą przyszłość ma sterowanie,podsterowanie, umysłami ludzkimi w kwestii lokat terminowych i korzystania z usług wskazanych banków...
  • ~IQ
    (2017-08-08 15:12)
    Czy każdy kto ma inne zdanie to dla pisu to wróg... tu dowolny epitet?. Ciemniaki które w zyciu nic nie osiągnęły poza 500+, masą dzieci i oblesna tłustą żoną wylewaja swoją frustracje w komentarzach oceniajacych człowieka może nie wybitnego ale który coś w zyciu osiągnął
  • ~szczerbaty
    (2017-08-08 14:44)
    niestety polactwo tego nie jest w stanie tego pojąć i będzie jak zwykle polak mądry po szkodzie....na własne życzenie...
  • ~obawa
    (2017-08-09 16:06)
    Inteligentni ludzie rozumieja, ze PiS chce wziac narod " za Twarz", pozbawic praw obywatelskich, podporzadkowac sobie / czyli zlikwidowac!! / instytucje demokratycne i wproadzic rzady autorytarne .Ale zeby to dostrzec w pisowskich dzialaniac trzeba miec zdolnosc rozumienia i dokonywania analizy i oceny faktow
  • ~Janusz
    (2017-08-09 10:25)
    Powrót do prymatu ideologii nad ekonomią, czyli utopii i zabobonu nad gospodarką może doprowadzić do tego, że te 5 milionów głosujących na PiS , wraz z równie winną - bo nie głosującą, oraz pozostałą aktywną częścią społeczeństwa odczuje dość szybko mroczności komunistycznego PRL-u. Trzeba więc jak mantrę powtarzać Młodym dla przestrogi. Seniorom ku przypomnieniu. W komunie najpopularniejszą wędliną były NAGIE HAKI. A wynagrodzenie za pracę stanowiły bilety. Widniał na nich napis: " Bilety NBP są prawnym środkiem płatniczym w PRL". Nie miały żadnej wartości poza granicami kraju. W sklepach dewizowych "PEWEX", płaciło się dolarami, lub bonami dolarowymi. Tylko tam jako luksus dostępne było np. piwo w puszkach, coca - cola, czy spodnie dżinsy. W pozostałych sklepach na półkach jedynie dyżurny ocet. Ludzie musieli nocami stać w kolejkach, aby zdążyć wybrać z kartki 70 dekagramów mięsa z kością, kilo cukru, czy nawet pół litra wódki. Alkohol i papierosy były lepszym środkiem płatniczym, niż oficjalne bilety NBP. Samochody Łada, Polonez, czy 125 P ( duży Fiat ) niedostępne za złotówki. Do nabycia tylko w tzw. „eksporcie wewnętrznym” za dolary, lub bony dolarowe, które kupowało się u cinkciarzy. Dla „zasłużonych” towarzyszy w nagrodę oczywiście talony. Ale już dla „gorszego sortu” nawet papier toaletowy można było wystać tylko wg rozdzielnika „Kto pierwszy ten lepszy” Mówiło się, że życie w komunie jest jak ten papier Szare, długie i do d….. Ciekawy naród. Gdy w stanie wojennym kartki na mięso ważne były miesiąc, to większość czekała na ostatnią chwilę i zawsze pod koniec każdego miesiąca tworzyły się tłumy kolejkowe. Tzw. „stacze” mieli …. pełne nogi stania i ….. wypchane kieszenie bezwartościowymi biletami. Gdy niedużo "rzucili" - nie winien był system, tylko kierownik sklepu. Gdy dla początku kolejki sprzedawali po 500 g.- winien był kierownik /bo za mało/ Gdy zabrakło dla tych na końcu - winien był kierownik /za dużo było dla tamtych/. Suweren wystrugał Polsce pacynki z lipnego drewna. Pozbawione rozumu, a więc edukacji, rozsądku i umiaru. W Anglii nie trzeba zakazu aborcji, populizmu 500 + czy opłacanej z budżetu państwa religii w szkołach, żeby rodziły się polskie dzieci. Przekonanie niektórych, że państwo powinno dać jest …….. PRZERAŻAJĄCE. Gdy się NIE SWOJE pieniądze rozdaje ( skądś je trzeba wziąć i kiedyś oddać - chyba, że się dodrukuje kosztem inflacji ) to wcześniej czy później nastąpi chaos - paraliż gospodarki. Wtedy (historia lubi powtórki) świat się odwróci i ….. KOMUNA WRÓCI HIPERINFLACJA POWRÓCI.
  • ~gzyms
    (2017-08-09 05:30)
    Z ciekawosci wszedlem na te strone i nie moge uwierzyc jakim prostackim jezykiem posluguja sie ci w komentarzach, ktorzy pewnie nawet nic nie wiedza o tym wspanialym aktorze. Ani to po polsku, ani nie inteligentne (tfu, jakie upokarzajace slowo!), jakis smietnik o ktorym juz nawet zapomnialem na chwile. Pomyslec, ze od takich teraz moze zalezec los kraju. Zgroza!
  • ~Ocypo
    (2017-08-11 09:14)
    A ja głupi mu prawie uwierzyłem jak się tłumaczył , dlaczego balował u Jaruzelskiego w Stanie wojennym gdy jego koledzy bojkotowali TV i Radio. Pomyliłem się Fronczewski to ICH człowiek działający na polecenie. Łajza po prostu.
  • ~TY WIESZ
    (2017-08-09 00:01)
    Stare Kiejkuty cos wiedza ??? Oficer prowadzacy kaze - to trzeba POprzec wymiar niesprawiedliwosci.......
  • ~Jadwiga
    (2017-08-09 10:42)
    "Za mało" wymieniłeś tych afer , można było dalej wymieniać, bo 70% ludzi jest głupkami , że są przeciwko " świetnym" wasz rządom! Profesorowie uczelni wypowiadają się w sprawie niezależnych ale magister jest mądrzejszy . Co tu dużo mówić, chcecie wszystkich trzymać w garści i nikt nie może się sprzeciwiać ale to wam nie wyjdzie!!!

Może zainteresować Cię też: