Smarzowski: Gdyby palenie na stosie było jeszcze dozwolone, to już byłbym kupką popiołu

Jednym z powodów, dla których zrobiłem ten film, jest to, że od jakiegoś czasu czułem się i czuję osaczony Kościołem – mówi w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Kler".

wróć do artykułu
  • ~ot co
    (2018-10-03 15:43)
    Nikt NIE lubi niewygodnej prawdy
  • ~volver
    (2018-10-03 15:48)
    Wojtek ma dosc spaczona wizje swiata gdyby nie chrzest dalej bysmy byli analfabetami
  • ~joanka
    (2018-10-03 16:07)
    kolejny pluszowy cierpiętnik. film, jak film.
  • ~Jurek
    (2018-10-03 16:10)
    On już jest kupką tylko taką artystyczną, w którą Wojewódzki wtykał flagę.
  • ~Kras.
    (2018-10-03 16:11)
    Głupiś Smarzowski. Historii nie znasz, swoją teorię opierasz na pomówieniach.
  • ~padrino
    (2018-10-03 16:13)
    Nie trzeba stosu. Jerzy Urban po premierze filmu strojąc się w piórka "ojca chrzestnego" powiedział, że w filmie dostrzegł "kawał swojej roboty". I to jest "spopielenie" . Totalne
  • ~starzec z gór
    (2018-10-03 16:13)
    Kupką już jest. Ale nie popiołu... Nienawiść do Kościoła to jest patent na kasę.
  • ~www
    (2018-10-03 16:15)
    OJ długo to była ukrywana prawda!
  • ~wolny i zadowolony
    (2018-10-03 16:18)
    "Osaczony Kościołem"? No pięknie przedstawił swoje powody walki z Kościołem. Smarzowski chyba nie może pogodzić się z demokracją...
  • ~Wierzący
    (2018-10-03 16:18)
    No i bardzo dobrze.
  • ~Ben
    (2018-10-03 16:19)
    Panie smarzowski tęskni pan do czasów sowietów i zabijania księży emigrują pan na Kubę . Tam będą dobrzy komuniści zamiast złych polskich księży. Będzie pan w ateistycznym raju.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-10-03 16:21)
    Wojtek nie pochlebiaj sobie, kupką g..a byłbyś co najwyżej.
  • ~Frank
    (2018-10-03 16:24)
    Smarzowski może po trawie masz te omamy religijne. Odstaw wodę i prochy albo pomódl się do wsxemogacego. On ci wybaczy ?!
  • ~Kool
    (2018-10-03 16:24)
    A tak jesteś kupką ********* w ludzkiej skórze.....
  • ~Marek
    (2018-10-03 16:26)
    A gdyby mordowanie księży i palenie kościołów było dopuszczalne jak w czasie rewolucji francuskiej i komuny paryskiej, pewnie by się już to działo a Smarzewski szedłby na czele Jakobińskiej tłuszczy ( przepraszam za podobny poziom jaki zaprezentował pan reżyser)
  • ~profet
    (2018-10-03 16:28)
    Klątwy się człowieku bój. Bo działa! A są takie do któregoś pokolenia...
  • ~też, ma wymagania:))
    (2018-10-03 16:32)
    I bez palenia, jesteś kupą. Ogniska się mu jeszcze zachciewa:)
  • ~łi pipul
    (2018-10-03 16:46)
    gdybyś Pan znał historię, Panie reżyserze, to wiedziałbyś, że palenie na stosie to raczej nie specjalizacja Kościoła Katolickiego tylko reformacji... luteranie, kalwiniści i wyznawcy innych reformacyjnych odłamów spalili w XVI - XVIII wieku 2-3 krotnie więcej ludzi niż katolicy...tak obliczają historycy epoki nowożytnej..., jeśli chodzi o Polskę, to najwięcej stosów spłonęło na Śląsku i Pomorzu, które w tamtym czasie polskie oczywiście nie były...
  • ~fe
    (2018-10-03 16:52)
    Lepiej być kupą popiołu, niż śmierdzieć jak kupa ***** !!!
  • ~cuda
    (2018-10-03 16:56)
    Kretyn dla pieniędzy zrobi wszystko nawet laskę ,sprzedawczyk .

Może zainteresować Cię też: