Smarzowski: Gdyby palenie na stosie było jeszcze dozwolone, to już byłbym kupką popiołu

Jednym z powodów, dla których zrobiłem ten film, jest to, że od jakiegoś czasu czułem się i czuję osaczony Kościołem – mówi w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Kler".

wróć do artykułu
  • ~Aga
    (2018-10-10 13:16)
    Wszystko przed nami panie reżyserze, będzie pręgierz, wrócą baty i na pewno stosik też .. hahhaha . Ba taka jest wizja Polski.... ortodoksów religijnych.
  • ~may
    (2018-10-10 07:53)
    widzę że smażoski chętnie spaliłby księży i kościoły
  • ~cedr
    (2018-10-09 19:21)
    Swoją nienawiść do Boga przelał na kler. Biedny, opętany nienawiścią człowiek.
  • ~AMEN !.
    (2018-10-09 15:35)
    Re ; Andrzej,czlowieku czy ty poznales tresc Biblii,wystarczy tylko Nowy Testament i 10 biblijnych przyjazan.Druga sprawa, to co ty wiesz o prawdziwej historii Kosciola rzymskokatolickiego,tradycja to poganstwo i droga do piekla.Prawda jest w Pismie Swietym,wiara w jego Slowa sa kluczem zbawienia.W ponad 1000 letniej historii to nie mielismy zadnego blogoslawienstwa Bozego,za co za balwochwalstwo !.
  • ~awantarski
    (2018-10-09 13:21)
    Były min. środowiska PIS, z tytułem prof, koleś nadgrzybka z Torunia dlatego wycinał Puszczę Białowieską aby ,,pod ręką " był osiągalny opał na stosy dla tych co wierzą ,że w kościele są gwałciciele dzieci.?Nie może ich być , bo krk walczy z nimi skutecznie juz 2000 lat.Czas na obchody jubileuszu tej walki-bajki. Jubileusze w Polsce to norma.
  • ~Wielkopolanin
    (2018-10-09 13:01)
    Panie Smarzowski, NIE TYLKO PAN JEST ,,OSACZONY PRZEZ KOŚCIÓŁ.". Rozumiem ,że znaczy to też ,,OKŁAMYWANY W WIERZE."Ja od wielu lat zerwałem, wraz z rodziną z niemoralnym Kościołem.Dziś to już duża gromadka byłych wiernych, dzięki moim dzieciom i ich rodzinom.BOGA CZCIMY WE WŁASNYCH DOMACH. Dla mnie jest pan wielki za odwagę.!!!
  • ~Jarosławczak
    (2018-10-09 12:37)
    Pan abp Głódż do wielebności T, TYDZYKA ,,Ach gdzie te czasy kiedy mogliśmy palić,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,na stosach.""?
  • ~Michalkiewiczowski
    (2018-10-09 12:32)
    Chwała panu , panie Smarzowski.A przy okazji. Pan premier, podkreślił ostatnio,, że pieniądze z Unii Europejskiej przydały się krajowi na naprawy chodników. Ja uważam ,że powinny być przekazane kościołowi na pokrycie CHĘCI WALKI Z DZIEĆMI WSKAKUJĄCYMI DO KSIĘŻOWSKICH ŁÓŻEK.
  • ~awatar
    (2018-10-09 12:20)
    Były min. środowiska PIS, z tytułem prof, koleś nadgrzybka z Torunia dlatego wycinał Puszczę Białowieską aby ,,pod ręką " był osiągalny opał na stosy dla tych co wierzą ,że w kościele są gwałciciele dzieci.?Nie może ich być , bo krk walczy z nimi skutecznie juz 2000 lat.Czas na obchody jubileuszu tej walki-bajki
  • ~elita polińska
    (2018-10-09 12:16)
    "Gdyby palenie na stosie było jeszcze dozwolone, to już byłbym kupką popiołu.." powiedział był megaloman, który tu uchodzić chce za "Giordano Bruno", a to arcy-specjalista od wąchania goowna, lewacki senselier, guru poliniackich szambo nurków
  • ~zgryżliwa
    (2018-10-08 19:57)
    Wreszcie ktoś odwazył się pokazać to co się w kościele dzieje ,czy tylko w Polskim ? napewno nie, wiem jedno że kler jest juz wszedzie co jakakolwiek uroczystosć przecięcie wstęgi, otwarcie czegoś tam ,musi być kropidło i kasa aż człowieka mdliło .Co w urzędzie robi ksiądz? w rzędzie państwowym? ano kropi i nic za Bóg zapłać, kasa,kasa,kasa jednym słowem człowiek urzednik był i jest na usługach tych pożal się Boże księży
  • ~wnerwiony
    (2018-10-08 15:26)
    Może hierarchia wyrzuci miotły i zacznie na bieżąco reagować.Kolesiostwo tak jak głupota zawsze będą widoczne.Tyle,że runęło tabu,oby na zawsze.Ksiądz to nie Pan Bóg aby go tak traktować bez względu na to jakim jest kapłanem.Chcą się wszyscy rozliczać więc teraz kolej na przedstawicieli Kościoła.Łajzy trzeba zewsząd wyganiać.
  • ~Andrzej
    (2018-10-08 10:10)
    Ponie rezyseru zajadły wrogu Kościoła!!! Co zrobisz jak zniszczysz Kościół Katolicki w Polsce, niszcząc jednocześnie polskie tradycje, obyczaje i kulturę opierającą się na fundamencie Kościoła czyli wspólnoty ludzi wychowanych od pokoleń w tej kulturze. Nie trzeba być geniuszem, żeby przewidzieć, że skutkiem tego będzie napływ innej obcej religii i kultury a to prosta przyczyna do konfliktu, wojny patrz: Bałkany. Od człowieka kultury reżysera należy wymagać, aby przewodnikiem własnego narodu a Pan kim jest? Słucham opinii - tych mających za światłych - głupi a głupi /jak mówił nasz Wieszcz/ to jest dopiero ciemnogród. Ponie rezyseru jak się ponu tu nie podoba to droga wolna, nie wracaj i nigdy nie mów, że jesteś Polakiem wrogu Polski.
  • ~ax
    (2018-10-07 22:58)
    Wygląda to tak ,że wkrótce powstanie film o sądownictwie sędziach posłach i tej całej biednej śmietance
  • ~Warszawiak
    (2018-10-07 18:14)
    POlszewiki nie byliście w stanie zniszczyć kościoła przez 2000 TYŚ LAT i nie zniszczycie przez NASTĘPNE 4000 TYŚ LAT
  • ~Rajbjaj
    (2018-10-07 18:09)
    Towarzysz Smarzowicow istotny Leninow z wcieleniem młodszym Bolkowiczow
  • ~Write
    (2018-10-07 16:00)
    "Osaczony Kościołem"?! Wolne żarty... Czysta kalkulacja. Szczerozłota. Talar brzęczący leje się strumieniem do kabzy - no, to chyba się opłaciło. Po cóż inne tematy - "Kler 2", "Kler 3", "Kler 4" - Smarzowski, dawaj! BTW - dlaczego to nie jest polski kandydat do Oscara?!
  • ~Prawda czy klamstwo ?
    (2018-10-07 14:12)
    Psalm 115 ( 113 B ).Od wiersza 2 - 8.Czemu maja mowic poganie : A gdziez jest ich Bog ?.Nasz Bog jest w niebie czyni wszystko,co chce.Ich bozki to srebro i zloto,robota rak ludzkich.Maja usta ,ale nie mowia ; oczy maja ,ale nie widza.Maja uszy ,ale nie slysza ; nozdrza maja,ale nie czuja zapachu.Maja rece,lecz nie dotykaja ; nogi maja,ale nie chodza ; gardlem swoim nie wydaja glosu.Do nich sa podobni ci,ktorzy je robia,i kazdy ,ktory im ufa.Psalm119 ( 118 ).Wiersz 21.Zgromiles pyszalkow ; przekleci odstepujacy od Twych przykazan !.
  • ~Kongres Wiedenski,co to bylo ?.
    (2018-10-07 13:59)
    Piszacy na forum na temat Krk, nie maja zielonego pojecia jaka role on odegral w rozbiorach Polski.Kosciol ten,byl dla nas wrogiem,skad u was tyle wiary w uczciwosc tej zgraji ?.Jak haniebnie zachowal sie Papiez w czasie II Wojny Swiatowej !.Uczciwej prawdy nie mozna umiescic na forum,z powodu prawych i sprawiedliwych.Czym dla was jest historia,skoro wy nawet Biblii nie wierzycie,to o czym tu mowa.
  • ~kaa-c
    (2018-10-07 13:55)
    A gdyby publiczne ćwiartowanie na miejskim rynku było "nadal dozwolone" to idę o zakład, że i dzisiaj tłumy waliłyby ze wszystkich stron na taką rozrywkę. I nie sądzę, żeby w tym tłumie była wyłącznie katolicka ciemnota - panie Smarzowski. Więc zapodał pan głupi tekst, sugerując, że dzisiejszy Kościół katolicki, nie umniejszając wszystkich jego ciemnych stron ledwie się powstrzymuje przed sfajczeniem pana ku uciesze ciemnego ludu.

Może zainteresować Cię też: