Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wręczana jest od 1969 roku a jej celem jest wyłonienie "Młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością".

Spośród pięciu nominowanych, jury nagrodziło w tym roku Magdalenę Popławską za rolę w filmie "Krótka historia o miłości" w reż. Arkadiusza Jakubika. Aktorka nie mogła przyjąć nagrody osobiście. "Magda nie może odebrać nagrody, ponieważ gra w tej chwili w spektaklu >>Koniec<< w reż. Krzysztofa Warlikowskiego. Bardzo raduje mnie fakt, iż ta nagroda jest także nagrodą finansową, ponieważ nasz film jest przedstawicielem kina niezależnego i to są najprawdopodobniej jedyne pieniądze, jakie Magda za ten film dostanie" - powiedział odbierający nagrodę Arkadiusz Jakubik.

Magdalena Popławska otrzymała statuetkę projektu Pawła Althamera oraz 10 tys. złotych.

Nagrodę przyznało jury w składzie: Sonia Bohosiewicz - aktorka, Maja Kleczewska - reżyserka teatralna, Andrzej Kołodyński - krytyk filmowy, redaktor naczelny miesięcznika "Kino", Marian Opania - aktor i Marcin Wrona - reżyser.

Nagrodę publiczności im. Zbyszka Cybulskiego otrzymał Jakub Gierszał za rolę w filmie "Sala samobójców" w reż. Jana Komasy. "Nie wiem, co powiedzieć innego, aniżeli, że dziękuję bardzo wszystkim, którzy zagłosowali na mnie" - powiedział Gierszał. Aktor otrzymał statuetkę i zestaw porcelany.

Nagroda publiczności została wytypowana w plebiscycie na stornie www.nagrodacybulskiego.pl. Do 31 października widzowie mogli głosować na swojego faworyta.

Oprócz Popławskiej i Gierszała w tym roku nominowani byli: Magdalena Czerwińska za rolę w filmie "Kret" w reż. Rafaela Lewandowskiego, Roma Gąsiorowska za rolę w filmie "Ki" w reż. Leszka Dawida oraz Leszek Lichota za kreację w debiucie fabularnym Krzysztofa Łukaszewicza "Lincz".

Pierwszym laureatem nagrody był Daniel Olbrychski. Kolejni to m.in. Marian Opania, Olgierd Łukaszewicz, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Dorota Segda, Marcin Dorociński, Kinga Preis i Maciej Stuhr.